"למרות ההתקפה עליי לא נשברה רוחי, שהייתה קרובה למוות"

 
עודכן 00:30 01/03/2007
איה מרקביץ`

במסיבת עיתונאים הודיע יו"ר ישראל ביתנו, ליברמן, על ויתורה ח"כ טרטמן על מועמדותה לשרת התיירות, ועל מועמדות ח"כ אהרונוביץ' במקומה. טרטמן, שהגיעה מצויידת במסמכים רבים, הפריכה ההאשמות ותקפה את התקשורת

 
 
 
 
 
השר לאיומים אסטרטגיים ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הודיע אתמול (רביעי) כי ח"כ אסתרינה טרטמן משכה את מועמדותה לשרת התיירות. במקומה יתמנה לתפקיד, ככל הנראה, חבר מפלגתה, ח"כ יצחק אהרונוביץ'. במסיבת עיתונאים שערך ליברמן במשותף עם טרטמן, הצהיר כי הוא מעניק לה גיבוי מלא, ואמר כי "היא מבחינתי המועמדת הראשונה ותמכתי בה, אך אסתרינה החליטה לקחת פסק זמן כדי קודם כל להרגיע את הבית, המשפחה והילדים".
 
ליברמן וטרטמן במסיבת עיתונאים (חדשות 10, 16:42 דקות)
 
ליברמן הוסיף כי "אנחנו כיבדנו את רצונה למרות שמבחינתי, אני לא רואה שום רבב ושום בעיה שתמשיך בתפקידה ותהיה מועמדת. יחד עם זאת, קיבלנו את בקשתה". ליברמן החל לרמוז, ואז היסו אותו עמיתיו, כי הסיעה קיבלה את המלצת עו"ד דודו רותם, להציע במקום טרטמן את ח"כ יצחק אהרונוביץ' לתפקיד שר התיירות.

עוגה וחיבוק

אחריו נשאה טרטמן נאום נרגש ובוטה שבו תקפה את התקשורת על שהכפישה את שמה, לטענתה, והציגה מסמכים רבים - שחלקים מהם הקריאה בקול - על מנת לנסות ולהפריך את ההאשמות נגדה. טרטמן פתחה בכך שהודתה לליברמן על "האמון המלא שנתת בי לאורך כל הדרך, הן בבחירה הראשונה שלך בי לשרת התיירות, וה בתמיכה בי אתמול ושלשום באופן שלא משתמע לשתי פנים". לחיזוק טענתה הוסיפה כי "רעייתו של איווט באה אליי הביתה עם עוגת גלידה וחיבוק, ואיווט הצטרף אליה אחר כך".

"בימים האחרונים", אמרה טרטמן, "מצאתי את עצמי במרכז של מסע שיסוי מתוזמן, והכל במטרה לפגוע בי ובשמי הטוב. למרות זאת לא נשברה רוחי, שהייתה רק במרחק מה מן המוות לא פעם ולא פעמיים. לא התקשורת תשבור אותי הפעם, ואין סיבה שכך יקרה. צר לי כי איש לא בדק עובדות בסיסיות מול הררי כזבים וחצאי אמיתות", אמרה.
 
"היא מבחינתי המועמדת הראשונה". ליברמן (צילומסך: חדשות 10)
"היא מבחינתי המועמדת הראשונה". ליברמן (צילומסך: חדשות 10)
בזו אחר זו, הציגה חברת הכנסת את גרסתה לטענות שפורסמו נגדה על שאין לה תואר ראשון מוכר, ועל שלא סיימה תואר שני, כמו גם על הצהרתה כי בכוחה לעבוד רק ארבע שעות ביום, בגין נכות שנגרמה לה בתאונת דרכים. "יש לי ילדה בת 12 שחזרה הביתה אתמול בוכה", קבלה טרטמן, "היא לא מבינה מה קורה מולה". על ההאשמות נגדה טענה שהן חסרות בסיס, והציגה מכתב ממאי 2000 של עובד תעסוקה רשמי, שקבע כי בעקבות התאונה שעברה לפני עשר שנים, לא תוכל לעבוד יותר מארבע שעות ביום - אך רק למשך 12 חודשים.

התאונה סיכלה את סיום התואר

בנוסף אמרה טרטמן כי "שגיתי כשאמרתי 'תואר שני', אילו רק הייתי מוסיפה את המילה 'לימודי' תואר שני, לא הייתה שום בעיה. צערי הרב, התאונה הקשתה עליי להמשיך בלימודיי". שוב ושוב חזרה על הטענות נגד התקשורת, וחתמה באומרה כי "עשו לי פה רצח אופי באופן שלא משתמע לשתי פנים, ואני לא מתבכיינת, חברים. התקשורת מחוייבת לא פחות מאנשי הציבור גם קצת לאמינות ויושר".

טרטמן פנתה לכתבים ואמרה: "חברים, יש לכם הכוח להרוס אנשים על לא עוול בכפם. אני פונה אליכם ברמה האנושית - לא עבורי, אני אתמודד אתכם - אלא עבור מי שעדיין בקנה שלכם. לא כל האנשים עמידים באותה מידה, והחובה שלכם היא גם להכניס פרופורציות לדברים ולא לעשות 'עליהום' על אנשים". טרטמן סיכמה בהתרסה: "אם ניצחתי במלחמה על החיים, אין סיבה שלא אנצח במלחמה הזאת".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.