טננבוים: נסעתי במסגרת עסקת סמים

 
עודכן 21:48 20/12/2006
ברוך קרא, חדשות 10

אלחנן טננבוים ששוחרר משבי חיזבאללה בשנת 2004, התוודה בעדות בבית משפט כי נסיעתו לחו"ל, שהסתיימה בשבי חיזבאללה, היתה במסגרת ייעוץ שנתן לעסקת סמים, בתמורה ל-200 אלף דולר

 
 
 
 
 
אל"מ במילואים אלחנן טננבוים, ששוחרר בינואר 2004 משבי חיזבאללה, בו הוחזק כשלוש שנים, הודה היום במסגרת עדות שנתן בבית משפט, כי נסיעתו לחו"ל היתה במסגרת עסקת סמים.

טננבוים משמש כעד במשפט נגד שני נאשמים בהונאת המכס, ששמו נקשר יחד איתם. הוא סיפר כי קייס עובייד - ערבי-ישראלי מבוקש, הפועל בשירות חיזבאללה ונחשב למקים רשתות הטרור של הארגון בשטחים - הוא שפיתה אותו לעסקה, בתמורה לכ-200 אלף דולר; החובות הכבדים שבהם היה שרוי גרמו לו להיענות להצעה.

באתר ynet דווח, כי טננבוים סיפר שכשנסע לא ידע באילו סמים מדובר בעסקה. תפקידו, לדבריו, היה רק לתת ייעוץ בנושא המכס. "אני יכול להגיד לאנשים שאם הם מייבאים מכונת כביסה - אין עליה מס, ולכן לא יעברו בדיקה מאסיבית של המכס. זאת דוגמה ליכולות שלי. התפקיד שלי היה להסביר מהם הנהלים במכס ישראל", סיפר.

אלחנן טננבוים נשבה על ידי החיזבאללה ב־16 באוקטובר 2000, ושוחרר במסגרת עיסקת חילופי שבויים בסוף ינואר 2004. בעיסקה הוחזרו מידי החיזבאללה גם שלושת גופותיהם של חיילי צה"ל, עומר סואעד, עדי אביטן ובני אברהם. תמורתם העבירה ישראל ללבנון את האסירים הבטחוניים מוסטפה דיראני ועבד אל-כרים עובייד, ועוד מאות אסירים בטחוניים, לבנונים ופלסטינים.
 
ברוך קרא על הפרשה, (חדשות 10, 2:34 דקות)
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.