האישה הראשונה

 
עודכן 20:58 17/12/2006
עריכה: ניר הופמן

עאידה תומא-סולימאן מחד"ש היא האישה הראשונה בוועדת המעקב של ערביי ישראל. מזכיר המפלגה התפטר מתפקידו כדי לאפשר לה להחליפו. חד"ש: זהו צעד שנועד להדגיש את זכות הנשים לשוויון מלא עם הגברים

 
 
 
 
 
עאידה תומא-סולימאן מחד"ש מונתה לנציגת המפלגה במזכירות "ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל". בכך הופכת חד"ש למפלגה הערבית הראשונה המיוצגת על ידי אישה בוועדת המעקב.
 
קובעת תקדים. תומא-סולימאן (צילום: מתוך שידורי "קשת")
קובעת תקדים. תומא-סולימאן (צילום: מתוך שידורי "קשת")
תומא-סולימאן, חברה בכירה בחד"ש, היא מייסדת ומנהלת ארגון "נשים נגד אלימות" בנצרת, המפעיל מקלט לנשים מוכות ומסייע נפשית ומשפטית לנפגעות תקיפה מינית. בנוסף היתה תומא-סולימאן ממובילות היוזמה להרחבת הייצוג בוועדת המעקב, על מנת שיכלול גם נשים. ההצעה לפיה כל מפלגה תשלח שתי נציגים לוועדה, כדי שנשים יוכלו להצטרף לנציגים הגברים ולא יחליפו אותן, לא התקבלה. בעקבות כך החליט מזכיר המפלגה, אימן עודה, להתפטר מתפקידו כנציג חד"ש בוועדה, כדי לאפשר לתומא-סולימאן להחליפו.

מפלגת חד"ש הודיעה היום כי הצבתה של תומא-סולימאן בוועדת המעקב נועדה להדגיש את זכותן של הנשים לשוויון מלא בינן לבין הגברים, בזכויות ובהזדמנויות. תומא-סולימאן קראה למפלגות נוספות ללכת בעקבו חד"ש ולמנות נשים לנציגותיהן. יצוין כי המפלגות הערביות מעולם לא יוצגו על ידי נשים בכנסת או בוועדת המעקב, והנשים הערביות היחידות שייצגו את מפלגותיהן בכנסת באו ממפלגות ציוניות.

"ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל" היא ארגון פוליטי בלתי תלוי, המרכז את פעילותם הפוליטית של ערביי ישראל, ומתאם בין הגופים השונים השייכים לציבור זה. בוועדה חברים ראשי הרשויות המקומיות הערביות, חברי הכנסת הערבים וכן נציגים של ארגונים חוץ-פרלמנטרים של ערביי ישראל. בין שאר פעילויותיה, מארגנת הועדה בכל שנה שתי עצרות מרכזיות, האחת ב-30 במרץ לזכר יום האדמה, והשנייה ב-1 באוקטובר לציון אירועי אוקטובר 2000.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.