עוד פרישה בפיקוד הצפון בעקבות המלחמה בלבנון

 
עודכן 20:25 01/11/2006
עריכה: איה מרקביץ`

אל"מ בועז כהן הודיע על התפטרותו לאחר שנודע לו מאלוף הפיקוד, גדי אייזנקוט, כי לא יקודם לדרגת מפקד אוגדה. קידומו של כהן עוכב על רקע ביקורת שמתח על התנהלות מטה הפיקוד במלחמה, ולפי קצינים בכירים, פרישתו עשוייה לסמן את תחילתו של גל התפטרויות

 
 
 
 
 
פרישה שנייה בפיקוד צפון בצל המלחמה בלבנון: קצין אגף המבצעים בפיקוד, אל"מ בועז כהן, הודיע היום (רביעי) על התפטרותו לאחר שלא קודם בסבב המינויים האחרון שערך הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ. כהן פרש לאחר שנוכח, לפי דיווח באתר nrg, כי מנסים להטיל דופי בתפקודו במלחמה על ידי עיכוב הקידום שלו. קצינים בפיקוד טענו כי כהן לא עוכב על רקע הביקורת שמתח על התנהלות מטה פיקוד הצפון במהלך הלחימה.
 
הבהיר לכהן כי לא יקודם. האלוף אייזנקוט (התצלום באדיבות דובר צה"ל)
הבהיר לכהן כי לא יקודם. האלוף אייזנקוט (התצלום באדיבות דובר צה"ל)
אל"מ כהן הגיש את התפטרותו הבוקר לאלוף פיקוד הצפון, גדי אייזנקוט, לאחר שבפגישה בין השניים אתמול הודיע לו האלוף כי לא יקודם לתפקיד של מפקד אוגדה בזמן הקרוב. כהן, שנפגש עם אייזנקוט על מנת לדון באפשרויות הקידום שלו, הגיב על כך בהודעה על פרישה מיידית.

קצין בפיקוד הסביר כי אל"מ כהן הבין שאי-קידומו משול להבעת אי-אמון מצד חלוץ. על כהן, שבעבר שירת כמפקד חטיבת שיריון סדירה, אמר הקצין כי "מדובר בקצין משובח", והוסיף כי "לצערנו הרב, האמת עדיין לא יצאה לאור". בצה"ל מעריכים כעת שכעת יילכו בעקבות כהן קצינים נוספים, ויי\פתח גל פרישות בהיקף גדול.

כהן הוא הבכיר השני בפיקוד הצפון שהתפטר בעקבות המלחמה בלבנון, לאחר שהאלוף פיקוד הצפון לשעבר, אודי אדם, פשט את מדיו ופרש מצה"ל. בטקס חילופי המפקדים שנערך בשבוע שעבר, נשא אדם נאום ובו אמר כי "יש צורך לערוך חשבון נפש מעמיק", וטען כי הכשלים שהתגלו במלחמה הם כשליים ערכיים, ואינם קשורים לשדה הקרב.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.