חמאס מתגמש: הארגון שוקל ממשלת מומחים

 
עודכן 11:38 18/10/2006
עריכה: אפרת פארי

דובר הממשלה הפלסטינית אישר כי החמאס עשוי לתמוך בממשלה שתורכב באנשי מקצוע לא מזוהים פוליטית. במקביל, צה"ל פועל לראשונה מאז ההתנתקות בציר פילדלפי, במטרה לסכל הברחות נשק, וכן בצפון הרצועה. בפעולות נהרגו ארבעה פלסטינים

 
 
 
 
 
הגמשה בעמדות חמאס: ראזי חמד, דובר ממשלת הרשות הפלסטינית, אישר היום (רביעי) כי במסגרת הניסיון ליישב את הסכסוך בין חמאס לפתח, מתגבשת בחמאס הסכמה להקמת ממשלת מומחים, שתקיף את כל גווני הקשת הפוליטית. חמד אמר כי הממשלה העתידית תכלול אנשי מקצוע עצמאיים, שזוכים להכרה לאומית ובינלאומית.
 
הביע תמיכה בהקמת ממשלת מומחים. אבו מאזן (צילום: רויטרס)
הביע תמיכה בהקמת ממשלת מומחים. אבו מאזן (צילום: רויטרס)
חמד הוסיף כי מפקד המודיעין המצרי, עומר סולימאן, הציע לראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, להקים ממשלה עצמאית שתהיה תחת פיקוח חמאס, באמצעות הפרלמנט.

יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הביע אתמול תמיכה בהקמת ממשלת מומחים ברשות למשך תקופה של שנה. לדבריו, ממשלה כזו תקבל תמיכה רחבה בקרב הציבור. הוא הוסיף שכדי שממשלה כזו תתקיים, עליה לזכות גם להכרת החמאס. כמו כן, הוא האשים את החמאס בכישלון המגעים לכינון ממשלת אחדות.
 

השב"כ סיפק מידע

בתוך כך, צה"ל החל לפעול הלילה בציר פילדלפי, לראשונה מאז ההתנתקות בשנה שעברה, בניסיון לסכל הברחות נשק. הפעולה, המתבצעת עד עומק של קילומטר וחצי בשטח רצועת עזה, היא הגדולה מסוגה מאז ההתנתקות, והיא מתבצעת על סמך מידע מודיעיני שהעביר השב"כ. אתמול כבר אותרו שתי מנהרות, שאחת מהן פוצצה.

במהלך הפעילות הלילה נהרגו מאש צה"ל שני חמושים פעילי חמאס באזור רפיח. מקורות פלסטינים מדווחים שבצפון הרצועה נהרגו שני פעילי חמאס נוספים.

דובר צה"ל מוסר כי כוח צה"ל עצר הבוקר בשכם שלושה מבוקשים פעילי פתח. השלושה הם פואד ספואן, פעיל מרכזי בקסבה של שכם, ושניים מסייעניו. ספואן מעורב בפעילות טרור נגד צה"ל הכוללת ירי ומטענים ובניסיונות הוצאת פיגועי התאבדות. בסך הכול עצר צה"ל הלילה חמישה מבוקשים באיזור יהודה ושומרון.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.