הקומנדו החרדי פשט על טול כרם

 
עודכן 10:46 29/09/2006
יוסי גורביץ

חרדים, מחופשים לשוטרים ובסיוע סיייענים פלסטינים, חטפו אב פלסטיני ואת בתו היהודיה בטול כרם. האב שוחרר, הילדה הוברחה לישראל והוחזרה לאמה. השכנים היו משוכנעים שמדובר בפעולת מסתערבים

 
 
 
 
 
כששמעו תושבי טול כרם בבוקר שלשום (רביעי) צעקות בעברית, הם היו משוכנעים שמדובר בפעולת מסתערבים: קבוצת גברים, חלקם מזוקנים, עם כובעי משטרה על ראשם, פרצו לאחד הבתים, יצאו ממנו עם גבר וילדה, נכנסו לרכב ונמלטו מן המקום. לקיחת הילדה עוררה את חשדם של השכנים, והחלה בדיקה נמרצת.
 
"הילדה בריאה שלמה וצוחקת". מ' ואמה (צילום: מוטי פרידמן)
"הילדה בריאה שלמה וצוחקת". מ' ואמה (צילום: מוטי פרידמן)
הבוקר הודיע ארגון "יד לאחים" כי הוא אחראי לפעולה. לדבריו, אנשיו שהתחזו לשוטרים נעזרו במשתפי פעולה כדי לבצע את החטיפה. הגבר שנחטף נשוי ליהודיה, אזרחית ישראלית, והילדה היא בתם המשותפת של השניים, שהיחסים ביניהם עלו על שרטון. האב שוחרר מאוחר יותר, אך הילדה - מ', בת שש - נלקחה לישראל והוחזרה לאמה. מארגון "יד לאחים נמסר כי מצבה טוב: "היא בריאה ושלמה והיא צוחקת".

נציג "יד לאחים" אמר לחדשות נענע כי ארגונו מודאג מהמצב בו "פלסטינים מתחזים ליהודים, מפתים יהודיות תמימות שלא מודעות לכך שהם ערבים לחיות איתם. ואז, אחרי שכבר נולד להן ילד, אין להן לאן לפנות. פקידי הסעד מוצפים בעבודה - 1,000 תיקים בממוצע לפקיד. ההורים כועסים לעיתים קרובות על הנערה ולא מוכנים לסייע לה. רק אנחנו כאן". לטענתו, הארגון מקבל פניות בנושא מדי יום, ובשנה האחרונה טיפל בכ-500 תיקים.

לדבריו, ארגונו נעזר דרך קבע במשתפי פעולה פלסטינים: "תמורת תשלום, אפשר להשיג הכל". הוא סירב למסור מידע על מקור התרומות בהן נעזר הארגון, אך אמר כי ישנם גם קאדים מוסלמים שאינם מרוצים מהמצב, בו נשים יהודיות מגיעות לישובים ערביים: "זה יוצר מצב שבו נשים מוסלמיות אינן מצליחות להשיג חתנים, וזה לא טוב לחינוך. יש מצבים בהם ילדים שומעים לראושנה על כך שהם יהודים, כשילד אחר של האב קורא להם 'יהוד'". עוד אמר נציג הארגון כי "יד לאחים" היה במגעים עם אנשי דת מוסלמים כדי לצאת בכרוז משותף נגד התופעה, אך הללו נרתעו ברגע האחרון "משיקולים פוליטיים".

ישנן גרסאות סותרות על מצב היחסים בין בני הזוג; האב הגיש תלונה על חטיפה למשטרת ש"י. נציג "יד לאחים" התייחס לכך בלגלוג: "נו, אז התלונן. עומדת לו הזכות להתלונן". בארגון טוענים כי האב הוא זה שחטף את הילדה מאמה. מצה"ל ומן המשטרה נמסר כי הם לא ניהלו כל פעולה באזור, וכי המקרה אינו מוכר להם. בצה"ל ציינו כי החוטפים עברו על צו אלוף הפיקוד, האוסר להכנס לשטחי הרשות הפלסטינית.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.