פזית בניזרי נחשפה!

 
והכל בגלל תפוזניה אחת
והכל בגלל תפוזניה אחת
 
עודכן 20:52 13/09/2002
עידו קינן

גם לבית המשפט נמאס משמה הבדוי של מבקרת הפרסומות של וואלה, פזית בניזרי. וכך, בעקבות תביעה שהגישו שניים מנפגעיה, נעלבים או חסרי חוש הומור, הרי שמה לפניכם - דנה ספקטור, כתבת 7 ימים של ידיעות אחרונות

 
 
 
 
 
למבקרת הפרסומות של וואלה יש פה מלוכלך ושם בדוי, פזית בניזרי. סוגיית הפה המלוכלך מתבררת בימים אלה בבית המשפט, אולם בנוגע לשם הבדוי התקבלה החלטה: בית משפט השלום בתל אביב פסק שלשום (ג'), כי וואלה תחשוף את השם האמיתי בתוך שלושים יום. ובלי הקדמות מיותרות: פזית בניזרי היא דנה ספקטור, כתבת המגזין 7 ימים של ידיעות האחרונות.

הדבר פורסם במדור התקשורת של "העיר" של סופשבוע זה, אולם הוא ידוע בברנז'ה העיתונאית מזה זמן רב. עמיתי, אחי רז, רמז כבר באפריל השנה על הקשר בניזרי-ספקטור: "יום העצמאות הוא המועד המסויים הזה בשנה, בו מנצלים כולם את ההזדמנות ומעלים על נס את הישראליות ואת הטיפוסים השונים המרכיבים את החוויה הישראלית. כל פרויקט שכזה מקבל טוויסט מסויים, בהתאם לקהל היעד אליו הוא פונה [...] אבל כולם מורכבים מאותם איורי אילוסטרציה של מישל קישקה (או אנגלמאייר, אם יש קצת כסף) לצד אבחנות היתוליות של דנה ספקטור (או פזית בניזרי, אם אין כסף)".

תביעת הדיבה נגד וואלה ובניזרי, בסך מיליון שקלים, הוגשה בתחילת מרץ על ידי בני הזוג אודי פרידן ונירית ירון, מבעלי משרד הפרסום ראובני פרידן. אלה טענו, כי בניזרי השמיצה אותם בביקורת שפרסמה עת פרסומת שלהם לתפוזינה, תחת הכותרת "תהיי יפה ותזדייני".

וואלה סירבה לחשוף את שמה האמיתי של בניזרי, ולקחה על עצמה את האחריות. אולם שופטת ביהמ"ש השלום בתל אביב, יהודית שבח, פסקה כי על וואלה לחשוף את שמה האמיתי של בניזרי בתוך שלושים יום, וכתבה כי "המפרסם דבר מה באמצעי התקשורת אינו יכול לעשות כן תחת מסווה, ועליו לשאת באחריות באופן אישי במידה שיתברר כי עשה דבר שאינו כשורה. בית המשפט איננו משחק מחבואים ומנהל הליכים כנגד בעלי דין המזדהים בשמם המלא, שכן לא ניתן ליתן פסק דין כנגד אדם שלא מזדהה בשמו המלא ואף לא ניתן לנקוט כנגדו סנקציה מתאימה".

פנינו לספקטור, שאמרה: "אין לי מה להגיד בעניין. נהייתי כוכבת, ולא ברור לי למה. הפכתי לג'קי אונאסיס". ספקטור אישרה את עובדת היותה האישה שמאחורי פזית בניזרי, אך סירבה להרחיב בנושא לפני שתדון בנושא עם וואלה.