נתניהו, בנימין

 
עודכן 11:17 15/10/2006
מערכת נענע
 
 
 
 
 
קלטת לוהטת. נתניהו (רויטרס)
קלטת לוהטת. נתניהו (רויטרס)
קריירה
כיהן כראש הממשלה ה-27, כשר האוצר, כשר המשפטים, שר המדע, השר לענייני דתות, שר השיכון ושר החוץ. מועמד לראשות הממשלה
נבחר לראשונה לכנסת ה-12
לשעבר שגריר ישראל באו"ם
לשעבר הציר בוושינגטון
היה מנהל שיווק של חברת הרהיטים "רים"

סיעה
הליכוד

קופת השרצים
1993 – במהלך הפריימריז בליכוד טען, כי היה נסיון סחיטה נגדו מצד יריבים באמצעות "קלטת לוהטת", המתעדת כביכול בגידה שלו באשתו. הוא הפנה רמזים עבים כלפי דוד לוי. חקירת המשטרה לא העלתה כל ראיה לכך שאכן היתה "קלטת לוהטת".

1994 - חשף מעל בימת הכנסת את תוכנו של "מסמך שטאובר", שהציג את עמדות ישראל במו"מ מול סוריה. הדבר היווה עבירה ביטחונית חמורה, אך הוא לא נחקר בשל חסינותו.

1997 - בהיותו ראש ממשלה הסתבך בפרשת "בר-און-חברון", בה הואשם כי הסכים למנות את רוני בר-און כיועץ משפטי כדי לזכות בתמיכת ש"ס בנסיגה מחברון. הוא נחקר במשטרה באזהרה, אך לא הוגש נגדו כתב אישום. עם זאת, הוא ננזף בחומרה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שכתב בדו"ח כי מדובר אמנם בקשר פלילי להשתלט מתוך אינטרסים אישיים של גורמים פליליים, אך היחיד שהתנהגותו עולה כדי אפשרות להעמדה לדין הוא אריה דרעי. נתניהו, על אף שהודה כי טעה, הציג את דו"ח היועץ כ"זיכוי".

1997 - נתניהו צולם כשהוא לוחש באוזנו של המקובל יצחק כדורי ז"ל כי "השמאל שכח מה זה להיות יהודים". האמירה עוררה סערה.

1999 – עם פרישתו מתפקיד ראש הממשלה, נחשד נתניהו כי ביצע שורה של הובלות פרטיות על חשבון המדינה, לפני ואחרי שנבחר לתפקיד רה"מ, בעזרת קבלן ההובלות אבנר עמדי. כמו כן נחשד נתניהו כי לקח לרשותו שלא כדין מאות מתנות. סעיפי החשד היו שוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים, גניבה ושיבוש הליכי משפט. היועץ המשפטי לממשלה החליט שלא להגיש כתב אישום מחוסר ראיות, אך שוב פרסם דו"ח חמור על התנהגות נתניהו, שציירה "תמונה עגומה" וכן היה בה מן "הכיעור".

במהלך כהונתו של נתניהו כראש ממשלה, היו מספר פרסומים בעיתונות, בהם הוא הואשם שאיננו משלם במסעדות.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.