ישראל התנקשה בחיי ראש הזרוע הצבאית של החמאס בעזה

 
 
עודכן 12:11 23/07/2002
חדשות נענע 

סלאח שחאדה נהרג בהפצצה של צה"ל; בהפצצה נהרגו חמישה עשר בני אדם; למעלה ממאה נפצעו; עימותים בין צה"ל לפלסטינים בחאן יונס ורפיח; חמישה פלסטינים נפצעו

 
 
 
 
 
מטוס קרב של צה"ל ירה הלילה (שני) אל ביתו של ראש הזרוע הצבאית של החמאס בעזה, סלאח שחאדה. במהלך הלילה היו דיווחים סותרים על מצבו של שחאדה, אולם הבוקר נודע כי שחאדה נהרג בהפצצה.

מהירי נהרגו חמישה עשר בני אדם, ביניהם עוזרו הבכיר, זאהר נסאר, אישתו וילדיו של שחאדה. למעלה ממאה בני אדם נפצעו, ביניהם ילדים ותינוקות.
 
שחאדה, פעיל בארגון החמאס מאז הקמתו  (רויטרס)
שחאדה, פעיל בארגון החמאס מאז הקמתו (רויטרס)
בעקבות התקיפה, התפתחו חילופי אש בין צה"ל לבין מאות פלסטינים מתפרעים שיצאו ממחנה הפליטים חאן יונס. צה"ל הגיב בירי טנקים לעבר המתפרעים. עימות התפתח גם ברפיח, סמוך לגבול המצרי. הפלסטינים מדווחים על חמישה פצועים בשני האירועים.

 

נעשו מספר ניסיונות לחיסול שחאדה

ישראל ניסתה לחסל את שחאדה מספר פעמים, אולם עד עתה הוא הצליח לחמוק. לפני מספר חודשים נהרס ביתו של שחאדה בעיירה בית חנון על ידי צה"ל. שחאדה נהג להיעלם לתקופות ארוכות כדי שלא להתגלות על ידי כוחות הביטחון.

 

הקים את הזרוע הצבאית של החמאס

סלאח שחאדה הקים את הזרוע הצבאית של החמאס, עז א דין אל קאסם. שחאדה נעצר בעבר על ידי ישראל ועל ידי הרשות הפלסטינית. בתחילת שנת 2000 הוא שוחרר. בישראל סומן שחאדה כמי שעומד מאחורי כל פעולות הזרוע הצבאית של החמאס וגורמים שונים אף טענו כי הוא גורם נזק קשה יותר מזה של מוחמד דף, המבוקש מספר 1.

גורמי צבא בישראל אומרים כי שחאדה תיכנן או אישר פיגועים ובהם רצח תלמידי הישיבה בעצמונה והריגת ארבעה חיילים בתקיפת מוצב. הוא היה גם הכוח הממריץ בחמאס לייצור רקטות ולשכלול כושר הפגיעה בישראל. ישראל ביקשה כמה פעמים מן הרשות הפלסטינית לפעול נגד שחאדה אך דבר לא נעשה.

שחאדה נחשב למי שמקיים מגעים שוטפים עם הנהגת החמאס בחו"ל הנחשבת לקיצונית יותר מההנהגת התנועה בשטחים.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום צבא וביטחון בנענע.