השדכנית הלנה עמרם נעצרה בפלורידה

 
עודכן 16:37 14/06/2002
חדשות נענע 
 
 
 
 
 
השדכנית הלנה עמרם (52) ובעלה איתמר נעצרו ביום רביעי האחרון בבוקה ראטון שבפלורידה בחשד שרימו את לקוחותיהם ב-2.7 מיליון דולר.

החקירה בעניינם התנהלה במשך כחצי שנה, בעקבותיה הוגש נגדם כתב אישום המשתרע על פני 54 סעיפים.

משטרת בוקה ראטון טוענת שהלנה עמרם, שגבתה מלקוחותיה סכומים שנעים בין 5,000 דולר ל-100,000 דולר תמורת שירות השידוכים, לא עמדה בהתחיבויותיה.

היא סיפרה ללקוחותיה שהיא אחראית לכ-10,000 חתונות של זוגות מאושרים, ושתסייע להם למצוא שידוך, אך לא עשתה כן. מחיפושי המשטרה במשרדיה של עמרם, שהחלו בפברואר נמצא כי רק זוג אחד אכן התחתן.
 
עוד עלה מהחקירה כי הלנה הבטיחה ללקוחותיה מבחני התאמה פסיכולוגיים, גרפולוגיים ורפואיים. מבין 647 לקוחות שהיו רשומים במשרדה של הלנה בין אוקטובר 98` לפברואר 2002, 528 לא עברו את כל מבדקי האבחון שהובטחו להם.

בנוסף מדווח העיתון "בוקה ראטון ניוז" כי שבועיים לפני מעצרם, הזעיק בעלה של הלנה שוטרים אל דירתם בטענה כי "אשתו השתגעה ותקפה אותו", "היא החזיקה סכין צמוד לצווארה ואיימה להתאבד", כך אמר לשוטרים.
 

התמקדה ב"מסכנותם של הבודדים"

מחקירתם של עובדים במשרדה של עמרם עולה כי היא נהגה לשנות פרופילים של לקוחות, כדי "להתאימם" לשידוך.

ג`ויס פרידמן, עובדת במשרדה של עמרם, סיפרה למשטרה שהלנה אף פיטרה אותה משום שסירבה לשנות פרופילים של לקוחות. לדבריה, הלנה התמקדה ב"מסכנותם של הבודדים", וגרמה ללקוחותיה לבכות: "ברגע שהיא חשבה שאתה נתון לחסדיה, היא הסבירה שהיא יכולה לעזור", אמרה פרידמן.

שרון הירשפילד, אחת מ-54 הלקוחות שהגישו תלונה במשטרה, מעידה על עצמה כי היא שרויה במצב נפשי קשה. הירשפילד, שהתאלמנה בגיל 30, שילמה לעמרם 5,000 דולר כדי למצוא קשר חדש. לאחר שחלפה שנה והלנה לא הכירה לה אף לקוח, שבה אליה הירשפילד. הפעם, הלנה ביקשה ממנה עוד 10,000 דולר כדי לחדש את חברותה: "הייתי רוצה לקבל את כספי חזרה" אמרה הירשפילד.
 
פרקליטם של בני הזוג הכחיש את ההאשמות ואמר כי "האשמות הן רק האשמות. הציבור חייב לזכור את זה, לפני שמסיקים מסקנות". הוא הבהיר שבכוונת מרשיו לטעון בבית המשפט לחפותם המלאה.

הפרשה זוכה לסיקור נרחב בעיתונות ובטלוויזיה המקומית. רופאה של הלנה עמרם, ד"ר מריל אפשטיין, טוען שהיא סובלת ממחלה ומקבלת תרופות פסיכיאטריות שמשפיעות על מצבה.
 

רימתה בקור רוח את לקוחותיה

זו לא פעם ראשונה שעסקיה של עמרם נדונים בבתי המשפט. בנובמבר 98` הורה שופט אמריקאי לעמרם להחזיר 5.7 מיליון דולר ללקוחותיה בניו יורק ולסגור את עסקיה שם, אך על פי הדיווח ב"בוקה ראטון ניוז", הסכום הזה עדיין לא שולם.

ב-92` הורו לה שלטונות ניו ג`רזי לסגור את עסקיה ולשלם יותר ממיליון דולר. גם במקרה זה, לא הוחזרו הכספים.

בפסק הדין בבית המשפט בניו יורק נאמר, בין היתר, כי "עמרם הציגה עצמה כסוכנות שידוך בינלאומית, הטעתה צמאים לאהבה, וחייבה אותם במחירים יקרים ללא הצדקה". השופט בניו יורק, אליוט וילק, אף קבע שעמרם רימתה בקור רוח את לקוחותיה.
 
אך בזאת לא די, ביולי 90` נעצר בעלה של הלנה, איתמר, ברובע הארלם בניו יורק, בחשד לאחזקת קראק. למחרת הוא שוחרר ממעצרו. גם חוקרי משטרת בוורלי הילס ייחסו לה ב-93` גניבה ופרסום מטעה, אך למזלה היא סגרה בתקופה זו את עסקיה וחזרה לישראל.
 

"מדינה של קנאים"

ב-1994, פתחה עמרם, ששבה לישראל, שלושה סניפים בחיפה, בירושלים, וברחוב דיזנגוף בתל אביב. הסניפים נסגרו לאחר ארבע שנים וכל 50 העובדים במשרדיה פוטרו.

"הגעתי לישראל לפני שלוש שנים עם שני מיליון דולר. הייתי אחת הנשים העשירות בארצות הברית. אבל הפסדתי את כל הכסף בישראל כי הייתי הפראייר התורן שהגיע להשקיע במדינה הזאת", כך סיפרה הלנה בראיון ל"ידיעות אחרונות" שנערך לפני ארבע שנים.
 
"זו פשוט מדינה של קנאים. אנשים רוצים לראות רק דם. הכסף מסנוור אפילו עיניים של עיוור. לא ייאמן מה שקורה במדינה הזאת. אני אוהבת את המדינה, אבל אם אני ארגיש שאנשים לא אוהבים אותי, אני אסתלק מפה. אני לא אשאר במקום שלא אוהבים אותי".

באותו ראיון טענה עמרם שבכוונתה להוריד פרופיל, לחתן את כל הזוגות שנשארו לה ברשימות השידוכים שבמאגרי המידע, ואחר כך - לצאת לפנסיה.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אקטואליה בנענע.