עיתון ערבי בלונדון: קיבלנו אימייל מבן לאדן

 
 
עודכן 17:54 31/03/2002
חדשות נענע

אל-קודס אל-ערבי טוען שקיבל את האימייל ביום רביעי; עורך העיתון: הוא אותנטי כי הסגנון דומה לזה של בן לאדן, תוכנו מתאים למה שהוא היה אומר, ולא קיבלנו שום הכחשה לכך

 
 
 
 
 
אל-קודס אל-ערבי, עיתון ערבי היוצא לאור בלונדון, מסר ביום חמישי כי קיבל אימייל מהטרוריסט אוסאמה בן לאדן. אם האימייל אותנטי, הוא מהווה את אות החיים הראשון מבן לאדן מאז שיאה של המלחמה באפגניסטן, אולם הטיעונים לחיזוק טענה זו קלושים.
 
עורך העיתון, עבד אלבארי אטוואן, שפגש את בן לאדן וראיין אותו באמצע שנות ה-90`, סיפר שהאימייל התקבל בעיתון ביום שני. בן לאדן, תימני שהתגורר זמן רב בסעודיה, אולם איבד את אזרחותו שם, התייחס באימייל ליוזמת הנסיך הסעודי עבדאללה, לבצע נורמליזציה של הקשרים בין מדינות ערב לישראל אם זו תצא מכל השטחים שנכבשו ב-1967. וכך נכתב שם: "היוזמה - אמריקאית-ציונית בלבוש סעודי - של עבדאללה בן עבד אלעזיז היא מזימה והיבט אחד של הבגידה החוזרת ונשנית במטרותינו, שסימנה את ההיסטוריה של מנהיגי האיזור".
 
העיתון לא מסר את כתובת האימייל של בן לאדן (האם הטרוריסט שהתקיף את ארה"ב מפחד מספאם?), ולא ציין באילו צעדים נקט לאמת את מקור האימייל. הטענה שהאימייל אותנטי מבוססת בעיקר על השערות. אלבארי אטוואן אמר לחדשות ה-BBC, שהוא מאמין בכך, בין השאר משום שהשפה והטרמינולוגיה בו תואמים לאלה שבהודעות אחרות המיוחסות לבן לאדן, ומשום שהיה צפוי שהוא יתנגד ליוזמה הסעודית. בנוסף, מסתמך אלבארי אטוואן על העובדה, שהאימייל הגיע לעיתון ביום רביעי, ועד יום חמישי לא התקבלה כל הכחשה לאמיתותו.

בעבר הופיע בן לאדן בקלטות וידאו, שנשלחו אל רשת החדשות הערבית אל ג`זירה. "אני מאמין שבשלושת החודשים האחרונים, הוא פנה לאימייל פשוט כי הוא לא באמת יכול לתפקד כמו בעבר ולהפיק קלטות", אמר אלבארי אטוואן. מאז שיאה של המלחמה באפגניסטן, לא התקבלו כל סימני חיים מבן לאדן, והחודש מסר הממשל האמריקאי שאין לו מושג אם בן לאדן חי או מת.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.