מטען התפוצץ סמוך לטנק ממערב לג'נין; איש לא נפגע

 
 
עודכן 00:42 07/12/2001
חדשות נענע 

תשע פצצות מרגמה נורו היום ברצועה; אש על אוטובוס ליד עפרה ועל כח מג"ב באיזור ירושלים; פלסטיני נהרג במהלך מרדף אחר חולייה שירתה פצצות מרגמה;

 
 
 
 
 
מטען חבלה התפוצץ הערב (חמישי) סמוך לטנק של צה"ל שנע ממערב לג`נין.

אש נורתה אל רכב צבאי סמוך להתנחלות עפרה ואל עמדה של צה"ל בביר זית. בשתי התקריות לא היו נפגעים.

שלוש פצצות מרגמה קטעו הערב את ההפוגה הקצרה בגוש קטיף שברצועת עזה, לאחר ששש פצצות אחרות נפלו בישובי הגוש בשעות הבוקר והצהריים.

בצהריים הרגו חיילי צה"ל פלסטיני חמוש סמוך להתנחלות דוגית במהלך מרדף אחר חולייה שירתה פצצות מרגמה במקום. פלסטיני נוסף נתפס ע"י החיילים והועבר לחקירת השב"כ.

בתוך כך נפתחה הערב אש על אוטובוס אזרחי שנע ליד הישוב עפרה, ועל כח מג"ב שנע דרומית לכפר צור באחר, הסמוך לשכונת ארמון הנציב בירושלים. היריות נורו מהכפר עבדייה הנמצא בשטחי A.

בשני האירועים לא היו נפגעים.
 
פלסטינים ירו הלילה אש מנשק קל לעבר עמדת צה"ל בהתנחלות יד יאיר, סמוך לרמאללה, ולעבר עמדה נוספת בבית לחם. איש לא נפגע, ולא נגרם כל נזק.

ברצועה, אש נפתחה לעבר מוצב צה"ל בנווה דקלים; חמישה רימוני רסס הוטלו לעבר מוצב טרמית, סמוך לרפיח; ורימון נגד טנקים נורה לעבר מוצב יקינטון, גם הוא בדרום הרצועה. גם באירועים אלו לא היו נפגעים או נזק.
 

צה"ל עצר במהלך הלילה מספר פעילי טרור

שני פעילי תנזים נעצרו הלילה בידי כוח צה"ל שעסק בפעילות יזומה בכפר עזון, סמוך לטול כרם. השניים חשודים בפעילות עויינת כנגד מטרות ישראליות באזור טול כרם.

כוח נוסף של צה"ל ושב"כ פשט הלילה על הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות הפלסטינית בעיירה אל-בירה, צפונית לרמאללה. הכוח עצר את ששת השומרים במקום, והחרים מחשבים וציוד רב.
 
הירי אל עבר שכונת גילה בירושלים חודש אמש (רביעי) מכיוון העיירה בית ג`אלה. חיילי צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי. שלוש דירות נפגעו מהירי, אולם לא היו נפגעים.

הירי חודש לאחר מעצר מבוקש בכיר בתנזים, יחיא דעמסה, בבית לחם ע"י הרשות. לאחר מעצרו איימו אנשיו כי אם לא ישוחרר יפתחו באש לעבר השכונה.