מפקד חטיבת גבעתי פיקד על הפעולה בחאן יונס

 
עודכן 07:27 11/04/2001
חדשות  נענע

לדבריו, הפעולה לפגיעה בעמדות ירי הקטיושות השיגה את מטרתה; במבצע "שירה ענוגה" השתתפו אנשי גבעתי, צוותי טנקים וטרקטורים שנכנסו לשטח A של הרשות הפלסטינית; תא"ל נווה: "גענו בחוליה באזור חאן יונס, אך עדיין לא פגענו בכל החוליות"

 
 
 
 
 
מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ ליאור שלו, שפיקד הלילה על מבצע "שירה ענוגה" להריסת עמדות ירי של מרגמות בחאן יונס, אומר הבוקר (רביעי) כי להערכתו הפעולה השיגה את מטרתה.
 
"למבצע `שירה ענוגה` היה מטרה ברורה להרחיק את ירי המרגמות, וכפי שתכננו כך ביצענו", אמר מפקד חטיבת גבעתי והוסיף: "צפינו לעוצמה גבוהה בתגובת הפלסטינים ולשם כך נערכנו מבצעית. היה נגדנו ירי כבד של נ"ט קליעים וגם פצצות מרגמה והשתמשנו בכל מה שעמד ברשותנו".

לדבריו, ברוב מהמקרים היו כוחות מאורגנים של הרשות הפלסטינית שירו אל עבר חיילי צה"ל ובמספר קטן יותר של אנשים שהתאספו לקול קריאת המואזין בחאן יונס לפלסטינים חמושים לבוא ולפגוע בחיילי צה"ל.
 

אנשי גבעתי, צוותי טנקים וטרקטורים השתתפו במבצע

אל"מ ליאור שלו אמר כי מול כמה עשרות של חיילי צה"ל שהשתתפו בפעולה לחמו מאות פלסטינים חמושים. לדבריו, נכנסו אנשי גבעתי, צוותי טנקים וטרקטורים לטווח של בין 300-350 מטרים לשטח A של הרשות הפלסטינית ועשו את הפעולה בצורה איטית על מנת למנוע נפגעים מהצד השני.

"היו שם ניסיונות רבים להתקרב ולבצע ירי. הודענו לפלסטינים שמי שלא יתקרב שלא ינזק. מי שמסתובב בשעה כזו בלילה באזור ומתקרב לכלים שלנו חמוש כנראה לא תמים", הדגיש מפקד חטיבת גבעתי.

מפקד אוגדת עזה, תא"ל יאיר נווה אמר כי הפעולה הלילה היא חלק מפעולות צה``ל לאבטחת היישובים. "הפעילות היא מתמשכת אנו נשענים על פעילות מודיעינית רבה ומקווים שפגענו בחוליה באזור חאן יונס, אך עדיין לא פגענו בכל החוליות", דברי תא"ל נווה.
 
רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום צבא וביטחון בנענע
 

ידיעות נוספות