חברון: מתנחלים השליכו ביצים וקמח על שוטרים

 
נערות פרצו לקסבה. עימותים בחברון (רויטרס)
נערות פרצו לקסבה. עימותים בחברון (רויטרס)
 
עודכן 11:59 03/01/2006
הארון תחאוכו

נציגי המנהל האזרחי והמשטרה הגיעו כדי לחלק צווי פינוי למתיישבים ביישוב היהודי. במקום התפתחו עימותים. שוטר נפגע בפניו מחומר בלתי מזוהה

 
 
 
 
 
נציגי המנהל האזרחי הגיעו הבוקר (שלישי) כשהם מלווים בכוחות הביטחון אל השוק הסיטונאי בחברון כדי למסור צווי פינוי לשמונה משפחות יהודיות המתגוררות במקום. עם תחילת החלוקה התפתחו עימותים בין נציגי המנהל, כוחות הביטחון לבין המתנחלים. במהלך העימותים הותקף מפקד מרחב חברון במשטרה, ניצב-משנה עלי זמיר.

במהלך הבוקר התארגנו כ-200 מתנחלים לקראת בואם של אנשי המנהל האזרחי. מרגע חלוקת צווי הפינוי, החלו המתנחלים להתעמת עם אנשי המנהל ואנשי הביטחון. מהמשטרה נמסר כי המתנחלים השליכו ביצים וקמח לעבר השוטרים ואנשי המנהל. לעבר אחד השוטרים הושלך חומר לא מזוהה והוא נזקק לטיפול. נמסר כי השוטר, שנלקח לטיפול, סובל מצריבות בצווארו ובעיניו.

במהלך העימותים פרצו כ-50 נערות מהיישוב היהודי בחברון לתוך הקסבה. שוטרים ואנשי מג"ב חדרו לתוך הקסבה והוציאו את הנערות. עם תום העימותים נעצרו שמונה מתנחלים. אחד המתנחלים נעצר לאחר שגידף ותקף את מפקד מרחב חברון, נצ"מ עלי זמיר.

בעימותים השתתף גם פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, שטען כי נפצע באורח קל לאחר שהותקף על ידי אחד השוטרים. המתנחלים טענו כי כוחות הביטחון הפעילו אלימות מופרזת במהלך חלוקת צווי הפינוי.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.