"המאבטחת קייטי דוד נרצחה על רקע לאומני"

 
נדקרה 28 פעמים. הנרצחת, קייטי דוד (רפרודוקציה: אתר כאן נעים)
נדקרה 28 פעמים. הנרצחת, קייטי דוד (רפרודוקציה: אתר כאן נעים)
 
עודכן 13:38 21/11/2005
הארון תחאוכו

כתב אישום הוגש נגד 2 תושבי באקה אל-גרביה הנאשמים ברצח המאבטחת מנתניה. התובע: "דוד נחטפה ונדקרה 28 פעמים על רקע היותה יהודיה"

 
 
 
 
 
כתב אישום הוגש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד מוחמד חשאן, בן 26, ונגד סמיר אבו-מוך, בן 21, שניהם תושבי באקה אל-גרביה הנאשמים ברצח המאבטחת, קייטי דוד, בת 27 מנתניה, שגופתה נמצאה לפני כחודש כשהיא מוטלת בחורשה הסמוכה לחדרה.

מכתב האישום, שהוגש על ידי התובע עו"ד עמית אייסמן, מפרקליטות מחוז חיפה, עולה כי "המאבטחת נחטפה ונרצחה על רקע היותה יהודייה". מכתב האישום עולה כי דוד, שעבדה כמאבטחת בקניון במתחם פולג, הכירה את אבו-מוך. בתאריך 22 באוקטובר פגשו אבו-מוך וחשאן את דוד והכניסו אותה לרכבם ונסעו מהמקום.

השלושה נסעו לאזור באקה אל-גרביה וחזרו בהמשך הלילה לאזור תחנת הדלק "דור אלון" שליד יער חדרה. השניים ביקשו מדוד לרדת מהרכב ומשסירבה – הוציאו אותה בכוח מהרכב והחלו להכותה במפתח שבדי, לפחות 12 פעמים, ודקרו אותה לאחר מכן בכל גופה 28 פעמים.
 

"הנאשמים היכו את המאבטחת עד שמתה"

עוד עולה מכתב האישום כי שני הנאשמים ביצעו וידוא הריגה ודרסו את גופתה של דוד, שהייתה מוטלת ביער. "השניים התעלמו מזעקותיה של המאבטחת והמשיכו להכותה ולדקור אותה עד שמתה", נכתב בכתב האישום. לאחר ביצוע הרצח גנבו השניים את ארנקה של דוד ונמלטו מהמקום.

גופתה של קייטי דוד נמצאה למחרת בצהריים על ידי אזרח שטייל באזור היער. הגופה נמצאה סמוך לכביש שליד משטרת חדרה ובסמוך לתחנת דלק "דור אלון". אבו-מוך וחשאן, שהסגירו את עצמם למשטרה ימים ספורים לאחר הרצח, מואשמים בעבירות של רצח, חטיפה לשם רצח וקשירת קשר לביצוע רצח.

לאחר הרצח, פרסמה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ידיעה לפיה נציג מטעם הארגון הערבי "גדודי חופשיי הגליל" התקשר לסוכנות הידיעות ונטל אחריות לרצח המאבטחת. המתקשר טען כי הרצח בוצע כנקמה על הפיגוע בשפרעם. במשטרה בדקו את כל כיווני הרצח, גם במישור הלאומני וגם במישור הפלילי. היום, כאמור, התברר כי מדובר ברצח על רקע לאומני.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.