איך נוצרים ענני ברחשים?

 
ענן ברחשים (רויטרס)
ענן ברחשים (רויטרס)
 
עודכן 13:43 26/05/2005
בלדד השוחי

הברחשים עובדים פחות או יותר כמו חבר'ה בפאב. מסתובבים ועושים את הכל באוויר. השוחי שיודע הכל מסביר על נפלאות הטבע

 
 
 
 
 
שלום בלדד. הצצתי בארכיון שלך וקראתי את ההסבר למה חרקים נמשכים לאור. אבל לפעמים אני רואה בגינה שלי ברחשים שעפים במקום אחד באוויר ומסתובבים מסביבו ואין שם אור או דבר אחר שנראה לי
מושך ברחשים. אפילו אם אני מנסה לגרש אותם הם חוזרים לאותו מקום ועפים במין מרובעים מסביבו. השאלה שלי היא מה מושך אותם? אולי זה ריח מסוים?
שלומי

שלומי היקר,
הסיבה שמניעה ברחשים להתאגד יחד ולהתעופף סביב נקודה סתמית בכזו עקשות היא בדיוק אותה סיבה שמניעה גברברים צעירים להתאגד יחד בפאבים ובמועדוני ריקודים - התקווה לתפוס נקבות.
 

ביחד ננצח!

הסיכוי שבחורה מצודדת תפציע במפתיע אצלך בבית אינו גבוה במיוחד, ואפילו אם אתה הולך ברחוב וקולט מולך מישהי היא בדרך-כלל לא מקדישה לך יותר-מדי תשומת-לב; אבל כשבחורה עוברת ליד פאב רועש היא יודעת שבפנים יש ריכוז גבוה של בני-זוג פוטנציאליים, ושאם היא מעוניינת כל מה שהיא צריכה לעשות זה להכנס ולבחור.

אותו הדבר קורה אצל הברחשים. הם כל-כך קטנים והעולם כל-כך גדול שאין כמעט סיכוי שנקבה תבחין באחד מהם במקרה, אז הם מתקבצים בנקודה שרירותית ויוצרים ענן של ברחשים שקשה להתעלם ממנו. בדיוק כפי שהמטס המאורגן הזה מושך את תשומת-לבך, הוא מושך את תשומת-לבן של הנקבות שעוברות באזור והן עוצרות לבחון את הסחורה. הזכרים, מצידם, משתדלים מאד לעשות רושם טוב.

זה די דומה למה שקורה בפאב השכונתי, אלא שבניגוד לגברים, שמנסים לפתות את בחירות ליבם בעיניים מצועפות, בנשמה של משורר ובהרבה אלכוהול, הברחשים מתרכזים בעיקר בהפגנת כישורי התעופה שלהם. זו גם הסיבה לריקוד המשונה שלהם - הכולל בדרך-כלל תעופה בקווים ישרים ופניות פתאומיות, מה שאתה תיארת כ"מין מרובעים".
 

אז לאן יוצאים הלילה?

יור פלייס אור מיין?
יור פלייס אור מיין?
כשנקבה מאתרת ברחש שמוצא-חן בעיניה היא עושה את דרכה אליו ומקווה שאף זכר אחר לא יתפוס אותה בדרך - בדיוק כמו בפאב; אלא שבמקום לעצור ולחשוב אם כדאי לחזור לדירה שלה או לדירה שלו, הברחשים עושים את מה שהם עושים ממש שם, באוויר. גם במועדונים זה קורה לפעמים.
 
את נקודת המפגש הם בוחרים די במקרה, למרות שהם תמיד משתדלים לעופף מעל נקודה בולטת כדי שיהיה להם קל יותר להשאר באותו מקום. נקודה של אדמה בצבע אחר, פריחה משונה, או אפילו רהיט גינה, כמעט כל-דבר יכול לשמש כנקודת-ציון.

ומרגע שהנקודה נבחרה, קשה מאד לשכנע את הברחשים לזוז ממנה. אני לא חושב שזה מפתיע בהתחשב במה שסיפרתי לך, אבל זה מפתיע אף פחות בהתחשב בכך שמשך חייהם של ברחשים אינו עולה בדרך-כלל על כמה שבועות, מה שלא משאיר להם זמן רב לאבד את בתוליהם.

חשוב על כל זה בפעם הבאה שאתה מנסה לפזר ענן של ברחשים, ואולי במקום להרוס להם את המסיבה תזוז קצת הצידה ותתן להם להנות. אני בטוח שלא יהיה להם אכפת אם תסתכל עליהם מהצד. לך תדע, אולי אפילו תלמד משהו.


סוף-שבוע פורה,
בלדד השוחי


גם לכם יש שאלה? שלחו אותה לבלדד, השוחי שיודע הכל
אימייל:bildad@nana.co.il
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.