למה לחבר שלי יש קוצים על הפין?

 
 
עודכן 16:05 01/05/2005
אלונה דניאל

ד"ר טטיאנה מעניקה יעוץ מיני לבעלי חיים, ובדרך גם חושפת כמה עובדות: יש בטבע שלישיות, בגידות ואפילו הומוסקסואליות. לידיעת הקורא עופר לוי

 
 
 
 
 

אפילו עופר לוי עושה את זה

מתוך עטיפת הספר
מתוך עטיפת הספר
השבוע לא ידעתי אם לצחוק או לבכות כשקראתי במוסף '7 לילות' של ידיעות אחרונות את הראיון הגרוטסקי שהעניק הזמר עופר לוי לעיתונאי צחי כהן. שימו לב, אני מצטטת: "אין לי מושג מה זה הומו", מהרהר לוי בקול רם. "זאת מחלה. ראית פעם כלב עם כלב? ראית סוס עם סוס? גבר עם גבר זה נראה לך נורמלי? הם חולים בראש. שרוטים. הם צריכים פסיכולוג עשרים וארבע שעות עם אינפוזיה. זה ישתנה להם. זה יעבור להם".

והעיתונאי צחי כהן, הומו גאה מחוץ לארון, אפילו לא טורח לתקן את לוי על שגיאתו הזואולוגית הגדולה והשמנה. אז לידיעתך, עופר לוי היקר: א- הכלב שלי, ויקטור, הוא הומו גאה עוד יותר מצחי כהן ומקפיד לעלות אך ורק על זכרים. ב- פעילות הומוסקסואלית רווחת בקרב בעלי חיים מכל הסוגים, החל מיצורי ים הפשוטים ביותר ועד קופי אדם, הקרובים ביותר לבני אדם במבנה הפיזיולוגי והחברתי. בורותך מבהירה שלא יזיק לך ללמוד עוד משהו בנוסף לפסוקי הלכה. אולי את לוח הכפל, או קצת תחביר. אבל בשביל ההתחלה אני אמליץ לך על ספר נחמד שיצא בעברית ממש עכשיו (הוצאת חרגול), של ד''ר אוליביה ג'אדסון, ביולוגית שמתמחתה בתחום האבולוציה המינית, עובדת במחקר אבולוציוני באימפריאל קולג' בלונדון ומשמשת גם ככותבת לענייני מדע בכתבי-עת נחשבים כמו סיינס ונייצ'ר.
 

למה לחבר שלי יש קוצים על הפין?

הספר נקרא 'ד''ר טטיאנה היקרה- ייעוץ מיני לכל הברואים'. הוא מורכב ממכתבים עם שאלות ששולחים בעלי חיים שונים ליועצת לחיי מין, ד"ר טטיאנה. סוגיות שונות מטרידות את החיות: למה לחבר שלי יש קוצים על הפין? שואלת קופיפה מהמין פוטו זהוב; למה הבן שלי בוחר להיות הומוסקסואל? שואלת נקבת תחש הנהרות; למה לגורילות יש אשכים קטנים כל כך? וכן הלאה וכן הלאה. בתשובות ד''ר טטיאנה מסבירה לנו את כל התופעות המרתקות האלה מבחינת נקודת מבט אבולוציונית ומשווה ביניהן לבין נטיות מיניות הקיימות אצל בני האדם בתרבויות שונות . בהומור קליל ובהרבה ידע, מדווחת ד"ר ג'אדסון על הנעשה בחזיתות השונות של מלחמת המינים, מספרת על הרבגוניות של חיי המין בעשרות מינים של בעלי חיים, מלמדת אותנו שבתחום הזה אין מעשים שלא כדרך הטבע, כי בטבע תמצאו כל סטייה אפשרית – גילוי עריות המוגן בחוק, קאניבליזם מיני שהכרחי להמשך קיום המין, נקרופיליה שמקובלת לגמרי בחברה אצל מין זה או אחר, וכן הלאה. בדרך היא מנפצת לא מעט מיתוסים: שבניגוד למה שהיה מקובל עד לו מזמן , לנקבות על-פי-רוב לא משתלם לשמור אמונים לבני זוגם, שיש דבר כזה רביית בתולין, שקופי אדם מסוימים יוצרים
אבזרי מין ממקלות וזרדים ושמונוגמיה היא אחת הסטיות הפחות נפוצות בטבע – אם כי יש כמה וכמה מינים שמאוד מקפידים עליה. אנו לומדים על צורות החיזור במינים השונים ועל הפנים הרבות שהרומנטיקה לובשת בטבע.

קראתי בחיי כמה ספרים של זואולוגים חוקרים. המפורסמים שביניהם הם ג'רלד דארל ('משפחתי וחיות אחרות'), דיויד בוכנן הקנדי ('יללת הזאב') ואלכסנדר אניסימוב הרוסי. שלושתם כותבים על בעלי חיים באותו ההומור הבהיר האופייני לזואולוגים, כי חיות הן הדבר המצחיק ביותר בעולם. מי כמוני יודעת – יש לי שני כלבים ותוכי מדבר ותאמינו לי, אני צוחקת כל היום. גם ההומור של ד"ר ג'אדסון גרם לי הנאה רבה, השפה הקלילה הופכת את החומר המדעי שבספר לקריא וקל להבנה. הנטייה שלה לדלג מדב נמלים לאמבה החד תאית יכולה אמנם לבלבל קצת בתחילה, אבל בסך הכל מדובר בספר מומלץ, מהנה, מאלף ומאיר עיניים. לכן הוא מומלץ במיוחד לעיניים חשוכות, כמו אלה של עופר לוי.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.