קק"ל: אסור לנו לפעול לטובת הכלל

 
צעדת קקל בירושלים (לעמ)
צעדת קקל בירושלים (לעמ)
 
עודכן 07:48 16/12/2004
חדשות נענע

הקרן הקיימת לישראל טוענת בבג"צ כי על פי המנדט שלה, היא מחויבת לספק אדמות אך ורק ליהודים, וכי אסור לה לדאוג לכלל האוכלוסיה

 
 
 
 
 
הקרן הקיימת לישראל מתגוננת בבג"צ באמצעות טיעון נדיר: "נאמנותה של הקרן הקיימת לישראל איננה נתונה, ולא יכול שתהא נתונה, לציבור הישראלי. על הקרן הקיימת לישראל לא מוטלת כל חובה לפעול לטובת כל אזרחי המדינה. לקק"ל אסור לפעול להקצאת קרקעות לתושבי המדינה כולם". כך מדווח הבוקר (חמישי) עיתון הארץ.

קק"ל מתגוננת כנגד עתירה שהגישו אגודת זכויות האזרח, ארגון עדאללה והמרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי. העותרים מוחים כנגד כוונת מנהל מקרקעי ישראל להקים שכונה חדשה, ליהודים בלבד, על אדמת קק"ל סמוך לכרמיאל, ומציינים את פסיקת בג"צ קציר משנת 1999, בה נקבע כי "חובתה של המדינה לנהוג בשוויון משתרעת על כל פעולותיה, והיא חלה איפוא גם על הקצאת מקרקעי המדינה".

קק"ל טעונת בתגובה כי איננה כפופה לעקרון השוויון, משום שהיא "הוקמה ופועלת לטובת העם היהודי בלבד, וכל ניסיון להטיל על קק"ל חובה להקצות נכסים גם למי שאינם יהודים, משמעו הפניית עורף מצד המדינה היהודית כלפי תורמים בתפוצות ובארץ". על טענה זו הגיבו באגודת זכויות האזרח כי קק"ל פועלת על פי חוקי מדינת ישראל - חוק הקק"ל וחוק מקרקעי ישראל, ואיננה יכולה לנהוג באפליה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.