קצין מג"ב נהרג מירי שוטר פלסטיני בסיור משותף

 
 
עודכן 16:31 29/09/2000
חדשות נענע 

הפלסטיני התגנב לקדמת הג'יפ הישראלי וירה אל עבר הקצין, פקד יוסי טבג'ה, בן 27 מרמלה, ושוטר מג"ב נוסף שישב לידו; טבג'ה נפטר בדרכו לבית החולים בילינסון, הלוויתו תתקייים בשבוע הבא; היורה הסגיר את עצמו מאוחר יותר למשטרה הפלסטינית ונעצר לחקירה

 
 
 
 
 
קצין מג``ב, פקד יוסי טבג`ה, נהרג הבוקר (שישי) מיריות שנורו לעברו על ידי שוטר פלסטיני במהלך הסיור המשותף בעיר קלקיליה. מהיריות נפצע שוטר מג``ב נוסף באורח קל עד בינוני.
 
בקול ישראל דווח כי תקרית הירי ארעה בזמן המנוחה של סיור משותף של שוטרי מג"ב והמשטרה הפלסטינית, כשהשוטרים נערכו לחזרה לסיור. אחד השוטרים הפלסטיניים התגנב לקדמת הג`יפ הישראלי החל לצעוק `אללה הוא אכבר`, והחל לירות לכיוון הקצין והשוטר, שישבו בו. יתר השוטרים הפלסטיניים בסיור ניסו לעצור אותו אך הוא נמלט. מאוחר יותר הוא הסגיר את עצמו לידי המשטרה הפלסטינית, ונעצר לחקירה. מקורות פלסטיניים מוסרים כי המפגע ידוע כחולה נפש.

מסע ההלוויה של פקד יוסי טבג`ה, בן 27 מרמלה, יצא ביום שני אחרי החג בשעה 12:30 ממועדון עולי אתיופיה בעיר לחלקה הצבאית בבית העלמין ברמלה.

בעקבות האירוע נאסרה כניסת ישראלים לעיר קלקיליה, וכן הופסקו הסיורים המשותפים בעיר. "צה"ל ומשמר הגבול רואים בחומרה רבה אירוע בו יורה שוטר פלסטיני לעבר כוחות ביטחון ישראלים", נמסר בהודעת דובר צה"ל.
 

ערפאת מגנה את האירוע, ברק תוקף את הרשות

יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת גינה בצהרים את הפיגועים האחרונים בקלקיליה ובנצרים. בעקבות הפיגוע התקשר ערפאת לראש הממשלה אהוד ברק, ואמר לו כי הרשות הפלסטינית פותחת בחקירה על הסיבות לתקרית.

ראש הממשלה, אהוד ברק, הדגיש כי שלושת הפיגועים שאירעו בימים האחרונים בעזה ובקלקיליה הינם אירועים חמורים, המחייבים את הפלסטינים לפעול למניעתם. לדבריו ארועים אלו הם מסכנים את התהליך המדיני.
 

ידיעות קודמות

 
רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע