להשיב את ברזיל לגדולתה: "הדגם של הנשיא הנבחר - דונלד טראמפ"

 
עודכן 19:00 30/12/2018

לפי מומחה לפוליטיקה בינ"ל, המדינה הדרום-אמריקנית שנתפסה כבעלת גוון פוליטי שמאלי שינתה כיוון עם בחירת בולסונארו, שמבחינתו מה שטוב לאמריקה - טוב גם לברזיל

 
 
 
 
 

ברזיל נתפסה בשנים האחרונות כמדינה בעלת גוון פוליטי שמאלי, אך עם בחירתו של ז'איר בולסונארו, שייכנס מחרתיים לתפקיד הנשיא, נדמה שלא כך הדבר.

 

גבריאל פסיורניק, מומחה לפוליטיקה בין-לאומית מהאתר "קונקסאו ישראל", הסביר: "שמאלי עבור ישראלי זו לא אותה הכוונה לברזילאי. בשבילם זה רוח מרקסיסטית, בוליבריאנית מוונצואלה. המפלגה שייצגה זאת הכניסה את המדינה לבור כלכלי ואנשים לא רוצים לשמוע מהם".

 

 
נתניהו נפגש עם בולסונרו
נתניהו נפגש עם בולסונרו צילום : חדשות עשר
 

"טראמפ הוא דגם עבור בולסונארו", הסביר פסיורניק. "הבן שלו נכנס לפגישה עם סטיב באנון עם כובע Make America Great Again. יש לו אהדה עיוורת לטראמפ. לתפיסתו, מה שטוב לארה"ב טוב לברזיל, ולשיטתו טראמפ הולך להביס את העולם האפל של המוסלמים, הסינים, הרוסים. בולסונארו חושב שברזיל צריכה להיות חלק מזה".

 

"אין לנו מושג מה הולך לקרות החל מה-1 בינואר", סיכם פסיורניק. "בולסונארו היה 27 שנה בקונגרס הברזילאי ולא עשה כלום. אי אפשר ללמוד דבר מההיסטוריה שלו".

 

מוקדם יותר היום אמר נתניהו במהלך ביקורו בברזיל כי "הנשיא בולסונרו ואני החלטנו שבחודשים הקרובים יבואו לכאן מספר משלחות כדי למפות את ההיקף המלא של שיתוף הפעולה בין ברזיל לישראל בתחומי הביטחון, הגנה, חקלאות, מים וכל התעשיות האחרות. זאת שותפות שנועדה לקרות ונגרום לה להתרחש במהירות גדולה"

 

 
נתניהו בביקור בברזיל
נתניהו בביקור בברזיל צילום : חדשות עשר
 

הנשיא בולסונארו גם אמר שהוא יעביר את השגרירות לירושלים. זאת לא שאלה של האם זה יקרה, אלא מתי זה יקרה. הנשיא טראמפ אמר את אותו דבר והוא העביר את השגרירות, וגם הנשיא בולסונארו יעשה זאת. הוא קיבל את הזמנתי לבקר בישראל בחודשים הקרובים. הוא אמר שיבוא לפני מרץ, ואני מצפה לקבל את פניו באותה רוח ואחווה כפי שהוא קיבל אותי וכפי שאתם מקבלים אותנו".

 

בפגישתו עם ראש הממשלה נתניהו אמר לו בולסונארו כי הוא אינו נסוג מהבטחתו במהלך מסע הבחירות להעביר את השגרירות הברזילאית מתל אביב לירושלים.

 

נתניהו אישר היום את הדברים שאמר אתמול פקיד ישראלי בכיר, לפיהם בולסונארו הדגיש בפניו כי השאלה אינה האם שגרירות ברזיל תעבור לירושלים אלא מתי. לפי הפקיד הבכיר, בולסונארו אמר לנתניהו במהלך פגישתם כי יש עליו לחצים מצד מדינות ערב לא להעביר את השגרירות וכי קיים חשש שהייצוא של ברזיל למדינות ערב שנאמד במיליארדים ייפגע.

 

עוד אמר בולסונארו לנתניהו כי גורמי הביטחון בברזיל הזהירו אותו כי העברת השגרירות עלולה להביא לפיגועי טרור של ארגונים איסלאמיים נגד מטרות ברזילאיות. הפקיד הבכיר אמר כי נתניהו הראה לבולסונארו נתונים לפיהם מאז שארה"ב וגוואטמלה העבירו את השגרירויות שלהן לירושלים לא היתה עליה בפיגועי הטרור נגדן מצד דאע"ש או ארגונים אחרים.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.