עודה: "מפלגות הרשימה המשותפת ירוצו יחד גם בבחירות הבאות"

 
עודכן 23:18 25/12/2018

יו"ר הרשימה המשותפת קרא למגזר הערבי לקחת חלק פעיל בבחירות 2019, והזמין את הציבור היהודי למפלגתו: "צריכים יהודים נוספים במפלגה, בלי זה לא נוכל להציב אלטרנטיבה"

 
 
 
 
 

בחירות 2019: יממה לאחר ההכרזה על הקדמת הבחירות, התייחס היום (שלישי) יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום", לביקורת שנמתחת לא פעם על מפלגתו, כי נוצרה מתוך הלחץ של העלאת אחוז החסימה, ולמעשה מוחקת את השוני בין הפלגים השונים בציבור הערבי. לדבריו, מפלגתו תישאר במתכונתה המאוחדת גם בבחירות הקרובות: "אנחנו מיעוט לאומי, ואחרי חוק הלאום אנחנו מרגישים כמו מיעוט נרדף", אמר והסביר: "אני מבדיל בין לאומנות של הרוב ולאומיות של מיעוט. זה לא קבוצה של הרוב שמתאגדת מול המיעוט - נהפוכו. זה מיעוט שמתאחד כדי להגן על עצמו".

 

במהלך הריאיון התייחס עודה גם למקומו של המגזר הערבי במערכת הפוליטית, וקרא לציבור להשתתף בבחירות הקרבות. "אני חושב שקו פרשת המים בבחירות הבאות הוא חוק הלאום וחיסול האפשרות לשלום עתידי של הכנסת הנוכחית", אמר והוסיף: "אנחנו רוצים שכל האוכלוסייה הערבית תתרום את חלקה בהחלפת השלטון. אני רוצה שיראו שאי אפשר בלי החברה הערבית. משנת 1977 הימין הפסיד רק פעמיים - לרבין או לברק, ובשני המקרים לא היה רוב יהודי שתמך ברבין או בברק - אלא הציבור הערבי. האוכלוסייה הערבית צריכה לשים את כל משקלה על הבחירות האלו".

 

עודה דיבר על גם הדימוי הבדלני שיש למפלגתו ואמר שהוא מצפה להצטרפותם של יהודים נוספים לרשימה המשותפת: "אני חושב שכל מי שרוצה להציג אלטרנטיבה אמיתית לחברה הישראלית חייב להיות חלק ממחנה ערבי-יהודי משותף. צריכים להיות עוד יהודים במפלגה חוץ מדב חנין, כדי לחזק את הגישה של השותפות. בלי זה אנחנו לא יכולים להציב אלטרנטיבה ערכית לשאר המפלגות".

 

 
יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה
יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה צילום : חדשות עשר
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.