בתוך בור נטוש: בסין נפתח המלון התת-קרקעי הראשון מסוגו בעולם

 
עודכן 06:14 24/12/2018

מלון "שימאו קווארי" בשנגחאי נבנה לעומק של מאה מטרים והוא בעל 19 קומות, כשרק שתיים נמצאות מעל האדמה. המקום היה בעברו מחצבה ותוכנן להיות אתר פסולת, אך ייעודו שונה

 
 
 
 
 

סין ידועה בגורדי השחקים שלה שמשתלטים על קו הרקיע בערים הגדולות במדינה. עם זאת, השבוע נפתח בשנחאי, מלון שעושה את אותו הדבר - רק הפוך.

 

מלון "שימאו קווארי" בשנגחאי הוא המלון התת-קרקעי הראשון מסוגו בעולם. הוא נבנה לעומקו של בור נטוש - מאה מטרים מתחת לפני האדמה. למלון 19 קומות, במה שהופך אותו לגורד השחקים הנמוך ביותר בעולם. רק שתי קומות ממנו נמצאות מעל האדמה. מי שירצה ללון בבית המלון הייחודי ייאלץ להיפרד מ-600 דולרים ללילה.

 

 

 

הבור היה בעברו מחצבה. כשננטש הוא יועד להיות אתר פסולת, אך בעקבות שיקולים סביבתיים הוחלט להפוך אותו לאתר ידידותי יותר. הבנייה לא הייתה קלה, כיוון שהיה צריך להוסיף פתחי אוורור רבים, מערכות תאורה וכיבוי אש מיוחדות, וגם מערכת לעמידה בפני רעידות אדמה.

 

צ'ן שיאושיאנג, המהנדס הראשי של המלון, סיפר על תהליך הבנייה: "כל יום צצו קשיים חדשים והעלות עלתה במהלך הבנייה, אבל הצלחתנו בפתירת כל המכשולים הותירה אותנו עם ניסיון בשימוש במשאבים טבעיים נטושים וסביבות גיאולוגיות ברחבי העולם".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.