"חשבון פשוט": איזה דרכון יכניס את בעליו להכי הרבה מדינות?

 
עודכן 03:31 11/10/2018

מדד "הנלי", שבודק בכמה מדינות יכולים אזרחי כל מדינה לבקר ללא צורך בוויזה מיוחדת, מצא שהיעיל ביותר הוא דרכון יפני, ושאזרחי עיראק בתחתית הרשימה. ואיפה ישראל?

 
 
 
 
 

מדד "הנלי" בודק בכמה מדינות יכולים אזרחי כל מדינה לבקר ללא צורך בוויזה מיוחדת, ומצא שהדרכון הכי יעיל הוא היפני. מבין 199 המדינות שנבדקן, לבעלי דרכון יפני ניתנת האפשרות לבקר ב-190 מדינות ללא צורך באשרה מיוחדת, שזה מדינה אחת יותר מסינגפור שבמקום השני.

 

משלימות את חמש הראשונות בדירוג - גרמניה, צרפת וקוריאה הדרומית שחולקות את המקום השלישי. בריטניה וארצות הברית ירדו למקום החמישי. דירוגה של בריטניה עלול להידרדר בעתיד לאחר שיושלם הברקזיט.

 

המדינות שהכי התחזקו בדירוג ביחס לשנה שעברה הן גיאורגיה ואוקראינה. אך המדינה שטיפסה בצורה הכי מרשימה בעשור האחרון היא איחוד האמירויות הערביות, שטיפסה מהמקום ה-62 בשנת 2006, למקום ה-21 בדירוג הנוכחי.

 

ישראל חולקת עם מדינות רבות נוספות את המקום ה-21, ירידה של שלושה מקומות מהדירוג של השנה שעברה. אזרחי ישראל יכולים לבקר ללא ויזה או אשרה ב-161 מדינות. ישראלים לא יכולים להכנס בכלל ל-23 מדינות.

 

אפשר להתנחם בכך שהמדינות שאליהם אי אפשר להיכנס, אזרחיהם לא יכולים כמעט לגלות את העולם. עיראק ואפגניסטן, חולקות במשותף את התחתית. בעלי הדרכונים שלהם יכולים לבקר ב-30 מדינות בלבד ללא אשרה. סוריה, סומליה ופקיסטן משלימות את חמשת הדרכונים ה"חלשים".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.