"חשבון פשוט": כיצד נוכל למנוע התחממות גלובלית הרת אסון?

 
עודכן 09:59 09/10/2018

לפי דוח האו"ם, כל מעלה נוספת בטמפרטורה העולמית עלולה להביא למצוקות אקלים חריפות. נראה שישנה דרך לצמצם את מימדי האסון הקרב, אך ההירתמות למאמץ הסביבתי מוטלת בספק

 
 
 
 
 

אתמול (שני) פורסם דוח האו"ם שהוצג בכנס האקלים העולמי, ומזהיר מפני התחממות גלובלית שעתידה להביא לאסון עולמי עד 2030.

 

195 מדינות חתומות על הסכם פריז, שמנסה למנוע את עליית הטמפרטורה הממוצעת בכדור הארץ במעלה וחצי עד שתי מעלות, עד 2100. לפי התחזיות, במידה שפליטת גזי החממה תימשך בקצב הנוכחי - הטמפרטורה הגלובלית בדרך להתחממות משמעותית אף יותר, של בין שתיים לשלוש מעלות נוספות.

 

 
קרחונים נמסים בגרינלנד
קרחונים נמסים בגרינלנד צילום : רויטרס
 

 

מדובר בעלייה מסוכנת שתשנה את כדור הארץ באופן מוחלט. ההתחממות המשמעותית תשפיע על שיעור עליית פני הים, כמות המשקעים ואיכות מי השתייה. כמו כן, העלייה בטמפרטורות תגרום לתופעות מזג אוויר קיצוניות ולעלייה במספר הסופות וההצפות.

 

כדי להימנע מהאסון הקרב, יש לצמצם את פליטת גזי החממה ב-45% עד שנת 2030. זאת, כדי למתן את העלייה בטמפרטורות למעלה וחצי בלבד. לאחר מכן, עד 2050 יהיה צורך להפסיק באופן מוחלט את פליטת הגזים המסוכנים. על אף התחזית האופטימית, נראה כי לא כל המדינות נחושות לקחת חלק במאמצים למניעת האסון, וכיום דלק עדיין מהווה מרכיב מכריע באספקת אנרגיה. יתרה מכך, נשיא ארה"ב טראמפ הודיע על פרישה מהסכם פריז, והכריז על כוונתו להרחיב את השימוש בדלק.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.