סימן נוסף לבחירות? נתניהו וריבלין ערכו פגישה לראשונה מזה שנה

 
עודכן 17:56 08/10/2018

השניים תיארו פגישה חיובית שעסקה בנושאים מדיניים, והודו כי נמשכה פי שניים מהזמן שהוקצה לה במקור. הנתק בין המנהיגים - בעקבות נאום שנשא ריבלין בחודש אוקטובר שעבר

 
 
 
 
 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום (שני) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בפעם הראשונה מזה שנה שלמה. מטעמם של שני הצדדים נמסר כי הפגישה הייתה חיובית, ואף נמשכה פי שניים מהזמן שהוקצה לה במקור. על פי ההודעות הרשמיות שמסרו המנהיגים, השיח ביניהם עסק בנושאים מדיניים, אך ניתן לכל הפחות לשער כי במהלך הפגישה נידונו גם נושאים פוליטיים.

 

הפשרת הקרח בין השניים מגיעה, בין היתר, בצל הדיווחים על כך שמדינת ישראל ניצבת בפתחה של מערכת בחירות נוספת. הבחירות הן כמובן אירוע בו הופך הנשיא לשחקן מפתח בעייני מי שחפץ בזכות להקים ממשלה, ולכן מבחינתו של נתניהו ייתכן וסיום הנתק עם הנשיא יתברר בעתיד הקרוב כמהלך אסטרטגי חשוב.

 

 

כתבות קשורות


בתום הפגישה עם רה"מ, ראשי הקואליציה משוכנעים: הבחירות קרובות |07.10.18


משבר הגיוס: "הסיכוי לבחירות - גבוה מהסיכוי למנוע את הקדמתן" |06.10.18

 


 

 
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין צילום : רויטרס, Getty Images
 

כזכור, הנתק בין ראש הממשלה לנשיא ריבלין החל בחודש אוקטובר בשנה שעברה, וזאת בעקבות נאום שנשא הנשיא ריבלין במעמד פתיחת מושב החורף הקודם של הכנסת - אירוע שצפוי להישנות בשבוע הבא.

 

בעבר התייחס הנשיא ליחסיו עם בנימין נתניהו, בשיחה עם חדשות עשר. "הממלכתיות דורשת שראש הממשלה בא לנשיא המדינה, ואני פשוט לא רוצה להטריד אותו כי יש לו הרבה עיסוקים", אמר הנשיא, והוסיף: "אני יכול להרגיע ולומר שבכל עת שאנחנו נצטרך אכן ניפגש, שכן שנינו חונכנו על כך שהמדינה קודמת לכול. אני לא שכחתי את זה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.