אחרי המבול: יתושי הענק שעוקצים את תושבי קרוליינה הצפונית

 
עודכן 07:47 05/10/2018

במדינה האמריקנית עוד לא סיימו להתגבר על נזקי הוריקן "פלורנס" וכעת הם צריכים להתמודד עם מכה נוספת. "אף פעם לא ראיתי כל כך הרבה יתושים, אני דואגת לילדי"

 
 
 
 
 

תושבי קרוליינה הצפונית שבארצות הברית עוד לא סיימו לשקם את כל הנזקים שגרמה סופת ההוריקן פלורנס, שפגעה במדינה בחודש שעבר, וכבר נאלצים להתמודד עם מכה חדשה - יתושי ענק שעוקצים דרך הבגדים.


"אלו לא צרעות, אלא יתושים", סיפרה קייסי ודובסקי, תושבת קרוליינה הצפונית, על שגרת חייה מאז הסערה, בזמן שתיעדה את היתושים שמחוץ לחלון רכבה. "אף פעם לא ראיתי כל כך הרבה מהם, אני דואגת לילדים שלי אז אנחנו רצים למכונית וממנה".


היתושים שהחלו להתרבות בקרוליינה הצפונית, בעקבות הסופה הקשה, ממררים כעת את חייהם של תושבי המדינה האמריקנית. הם גדולים פי שלושה מיתושים רגילים ויכולים כאמור, לעקוץ גם דרך הבגדים. אולם למרבה מזלם של התושבים, אלו חיים עד 45 ימים ולא מסוגלים לשרוד במזג אוויר קר, ולכן בשבועות הקרובים הם צפויים למות.

 

 
תיעוד היתושים משמשת רכבה של תושבת צ.קרוליינה
תיעוד היתושים משמשת רכבה של תושבת צ.קרוליינה צילום : חדשות עשר
 

בעקבות מגיפת היתושים, מושל המדינה העביר ארבעה מיליון דולרים למחוזות שנפגעו מההוריקן, אך לא כל המחוזות מדבירים בכל האזורים ולכן, גם ענף ההבדרה הפרטי משגשג. "הם גדולים יותר, תוקפניים יותר, ויכולים לעקוץ דרך הבגדים", סיפר גלן וילי, מדביר יתושים מהמדינה מוכת העקיצות. "אף פעם לא חוויתי מצב חמור כל כך". את דבריו חיזק המדביר ג'מל דייוויס שהעיד כי מדובר במאבק של ממש. "אני חייב לנעול מגפיים, זה כמו להלחם באפגניסטן", אמר דייויס. "אני אומר לכם, המצב חמור".


עשרות בני אדם נהרגו כתוצאה מסופת פלורנס, ורבים נפגעו ממנה באופן ישיר או עקיף. מניין ההרוגים הרשמי עומד על 27 בני אדם בקרוליינה הצפונית, שמונה נוספים בקרוליינה הדרומית ואחד בווירג'יניה. עם זאת, הערכות אחרות ציינו מספר הרוגים גבוה יותר.


ההצפות שהתרחשו במהלך הסופה עוררו חשש מהשלכותיהן הסביבתיות והתברואתיות. המים הציפו 21 מתקני אחסון של צואת חזירים, ובכך עוררו סיכון חמור לזיהום המים וחשש מפני השלכות נוספות על בריאות התושבים, כמכת היתושים שפגעה בקרולינה הצפונית, כך לפני המשרד הממשלתי לאיכות הסביבה במדינה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.