"אי אפשר למנוע כניסת סמים": מה גרם להתמוטטות במסיבת הטבע?

 
עודכן 17:40 02/10/2018

לפי ההערכות, שני המשתתפים שמתו, צרכו סמים קודם לכן. נראה כי למשטרה אין יכולת להתמודד עם הכנסת חומרים מסוכנים לאירוע מסוג זה: "כל בליין אחראי למעשיו"

 
 
 
 
 

במסיבת הטבע שהתקיימה במהלך החג ביער פקאן, מצאו את מותם שני משתתפים: גבר בן 55, שעל פי ההערכה צרך מנת יתר של סמים, וצעיר בן 27, שבמהלך נתיחת גופתו נמצאו בדמו שאריות של מספר סוגי סמים. גם לאחר שאירעו המקרים הטרגיים, החליטו המבלים - וכן גורמי הביטחון במקום - להמשיך את החגיגות, ולהשאיר את המסיבה על כנה.

 

"אין לנו שום יכולת או סמכות לבצע חיפוש לאיתור סמים על כל באי האירוע", טען סנ"צ יקי אוחנה ממחוז צפון של משטרת ישראל בשיחה עם "חמש עם רפי רשף". במהלך האירוע, סיפר, עוכבו לחקירה ארבעה בליינים שנתפסו כשברשותם סמים. יחד זאת, לדבריו של אוחנה, יכולתה של המשטרה להתמודד עם סוגיית הסמים באירועים מסוג זה היא מוגבלת. "צריך גם לזכור שכל מי שרוצה להשתמש בסמים יכול לעשות זאת לפני שהוא נכנס לאירוע, או לחילופין להבריח את החומר דרך הגדר", הדגיש אוחנה.

 

 


כתבות קשורות


שניים מתו במסיבת טבע בצפון; שניים נוספים פונו לבית החולים |01.10.18


2 מבלים במסיבת טבע נפצעו קשה ממנת יתר; המארגנים עוכבו לחקירה |03.09.18


"מנעו טיפול רפואי - כי חששו שהמשטרה תסגור את מסיבת הטבע" |19.08.18

 


 

 
סנ"צ יקי אוחנה
סנ"צ יקי אוחנה צילום : חדשות עשר
 

 

לאחר שנודע על מותם של שני הבליינים, כינסו כוחות המשטרה ומארגני המסיבה הערכת מצב, שבמהלכה הוחלט על צמצום האירוע. ההחלטה שלא לפנות את המקום נבעה, לדברי אוחנה, מטעמי ביטחון: "היו במקום כעשרת אלפים אנשים. פיזור מיידי של כמות כה גדולה של אנשים, שחלקם תחת השפעת אלכוהול או חומרים אחרים - מסוכן יותר לביטחון הציבור, כמו גם לביטחון המבלים עצמם".

 

עוד הדגיש אוחנה כי למסיבות מסוג זה מגיעים משתתפים בגירים בלבד, "שמבינים דבר וחצי על משמעויות של דברים". הוא ציין כי "לכל בליין באשר הוא יש אחריות ישירה למעשיו, ולהשלכות של אותם מעשים".

 

כזכור, תושב הדרום בן 55 שהתמוטט במסיבה מת בבית החולים זיו שבצפת. הוא פונה על ידי צוות מד"א, שביצע בו פעולות החייאה, אולם בחדר הטראומה בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו. בהמשך, מותו של מבלה נוסף, תושב קריית שמונה בן 27, נקבע גם כן בבית החולים זיו.

 

שני צעירים נוספים שהיו באותה המסיבה, שפעלה באישור המשטרה, פונו גם כן לאותו מוסד רפואי: תושב המרכז בן 20 פונה במצב קל-בינוני, כשהוא סובל מחדירת אוויר לחזה. בת 20 פונתה על ידי צוות מד"א במצב קל, לאחר שנפלה במסיבה ונחבלה בפניה.

 

בכל המקרים אין חשד לפלילים, ונסיבות הפגיעות נבדקות. חוקרי משטרה שהגיעו לבית החולים פתחו בחקירת המקרים. במועצה אזורית הגליל העליון, שהמסיבה נערכה בשטחה, הדגישו כי למפיקי המסיבה ניתן האישור הדרוש לאירוע רק לאחר שעמדו בכל התנאים של משטרת ישראל, מכבי האש וגורמי הבריאות והאבטחה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.