התרגשות מהולה בעצב: עלו לכיתה א' ללא אמם, שמצויה במצב סיעודי

 
עודכן 18:32 06/09/2018

עמנואל, חמוטל ואלישע, שאמם הפכה משותקת בעת לידתם, החלו השבוע ללמוד בבית הספר - מלווים על ידי אביהם בלבד. "הם כבר רגילים - לא הכירו אמא אחרת"

 
 
 
 
 

פתיחת שנת הלימודים החדשה הייתה אירוע מורכב עבור איתיאל ארז, ששלח את שלושת ילדיו לראשונה לכיתה א', ללא אמם  - שהפכה משותקת לפני שבע שנים במהלך לידת השלישייה. מאז, הוא מטפל באופן בלעדי בשלושה ובבן הבכור, בן ה-12 וחצי: "זה ממש לא פשוט אבל לומדים להתמודד עם זה", סיפר איתיאל.

 

האב סיפר על ההתרגשות במשפחה סביב עליית השלישייה לכיתה א', וכן על ההתמודדות הכרוכה בכך: "הילדים מאוד שמחים, זה שלב של שינוי בחיים", אמר. "ביקשתי שהם ילמדו באותה כיתה, כי מאוד קשה לי להתמודד עם שלוש כיתות שונות: שלוש אסיפות הורים, שלושה טיולים שנתיים. הם גם מאוד עוזרים אחד לשני".

 

 
איתיאל ארז עם ילדיו שעלו לכיתה א'
איתיאל ארז עם ילדיו שעלו לכיתה א' צילום : צילום מסך
 

אשתו של איתיאל מצויה במצב סיעודי שנותר יציב למדי בשבע השנים האחרונות. הילדים, הדגיש האב, עומדים בקשר רציף עם אמם: "הם כל הזמן רואים אותה, מנשקים אותה, מספרים לה דברים". איתיאל ציין כי גם הוא עצמו מקפיד לשתף את אשתו במתרחש בחיי הילדים: "סיפרתי לה שעלינו לכיתה א'. אני מרגיש באינטואיציה שהיא מבינה הכל, שהיא שמחה שהם גדלו".

 

עוד סיפר איתיאל על השאלות הקשות שמפנים אליו ילדיו: מתי אמם תהיה בריאה ותוכל ללכת איתם לבית הספר. "אני אומר להם שאני לא יודע, שאני גם מאוד מקווה שהמצב ישתפר אבל הכל בידי אלוהים", אמר. "הכי קשה לבן הגדול שלנו, שהכיר אותה במצב אחר. הילדים הקטנים כבר רגילים - הם לא הכירו אמא אחרת".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.