"התחילה לבכות מהלחץ": בעקבות צבע אדום - נתקפה צירי לידה

 
עודכן 20:31 09/08/2018

האזעקה בשדרות אמש תפסה את משפחת סיאדה בפעילות לילדים בשדרות. אם המשפחה החלה לסבול מצירי לידה בגלל הלחץ, והובהלה לבית החולים ברזילי

 
 
 
 
 

אזעקת צבע אדום שנשמעה אמש (רביעי) בשדרות תפסה את משפחת סיאדה באירוע לילדים בפארק. אם המשפחה, הנמצאת בהיריון מתקדם, החלה לחוש בצירי לידה בעקבות החרדה, והובהלה לבית החולים ברזילי. בעלה, עמית, סיפר לחדשות עשר על רגעי הבהלה: "היו בפארק קרוב למאה ילדים. הבת שלי הייתה על הידיים של אמה, ותוך כדי ניסינו לעזור לכמה שיותר אנשים להיכנס למרחב המוגן, עד שכבר לא היה מקום".

 

כאשר חזרו בני המשפחה למגרש החנייה, גילו שרסיסים פגעו ברכבם: "שני רסיסים פגעו בחלון וניפצו את השמשה, בצד בו נמצא הכיסא של הבת שלי. אשתי התחילה לבכות מהלחץ, ולסבול מכאבים בבטן. הבת שלי ראתה אותה בוכה והתחילה לבכות בעקבותיה". האישה הובהלה לבית החולים "ברזילי", שם הצוות הרפואי ייצב את מצבה. כעת לא נשקפת לה או לעובר סכנה.

 

האזעקה צולמה על ידי דליה הראל, מורה לחינוך מיוחד ששהתה בפארק באותה עת. היום סיפרה הראל ל"חמש עם רפי רשף" על המהומה ששררה במקום: "נשמע צבע אדום, הייתה היסטריה מטורפת. יש שם מזרקה ונורא חששתי שילדים יפלו בדרך למרחב המוגן, כי האזור מאוד חלק. ילדים רצו לכל עבר וחיפשו את האמהות שלהם, וניסו להיכנס למיגוניות". לדבריה, ישנן באזור מספר מיגוניות קטנות שלא מסוגלות להכיל את כל מי ששהה בפארק באותה שעה, ולא כולם הצליחו לתפוס מחסה: "מי שהצליח להיכנס הציל את עצמו, אבל מחוץ למיגוניות עמדו אנשים שנצמדו למבנה, כיסו את הראש בידיים והתפללו".

 

 
דיון הערכת המצב בראשות רה"מ ושר הביטחון
דיון הערכת המצב בראשות רה"מ ושר הביטחון צילום : אריאל חרמוני, משרד הביטחון
 

חברי הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנסים בשעה זו בבסיס הקריה בתל אביב, על מנת לדון באירועי היממה האחרונה בדרום. מוקדם יותר כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב ביטחונית עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ וראש המל"ל. נוסף לכך, מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, יקיים הערב הערכת מצב ביטחונית מיוחדת כדי לבחון מקרוב את המוכנות של כוחות המשטרה לקראת אירועי הימים הקרובים.

 

במקביל לכינוס הקבינט, נשמעו במועצה האזורית אשכול אזעקות צבע אדום ותושבי האזור דיווחו על מטח רקטות ופצצות מרגמה. בעזה דיווחו עדי ראייה כי מטוסי חיל האוויר תקפו את בניין "אל-מסחאל", מבנה ביטחון הפנים של חמאס, ומוטטו אותו. לפי דובר צה"ל, היחידה היא הזרוע המבצעת של ההנהגה המדינית של ארגון הטרור חמאס, אמונה ומנהלת את כל פעילות ביטחון הפנים ברצועה. עוד נטען כי חלק מאנשי היחידה לביטחון פנים פעילים גם בזרוע הצבאית של חמאס וכי במבנה משרדים המשמשים נושאי משרה בארגון. בחמאס, מנגד, טוענים כי מדובר במבנה תרבות. הפלסטינים מסרו כי מספר בני אדם נפצעו כתוצאה מהתקיפה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.