מאסר עולם למנהיגת כנופיה ניאו-נאצית שניהלה מסע רצח של מהגרים

 
עודכן 13:37 11/07/2018

ביאטה צ'אפה הייתה הנאשמת העיקרית בפרשה, לצד ארבעה מחבריה שקיבלו גם הם עונשי מאסר. הכנופיה הגרמנית הייתה אחראית לרציחתם של 8 בני אדם, בהם טורקים ויוונים ושוטרת

 
 
 
 
 

בתום משפט שנמשך חמש שנים, הרשיע היום (רביעי) בית המשפט בגרמניה חברה בארגון ניאו-נאצי בעשרה מעשי רצח על רגע גזעני. ביאטה צ'אפה הייתה הנאשמת העיקרית במשפט רצח של שמונה בני אדם, בהם טורקים ויוונים ושוטרת, בין השנים 2000-2007. משמעות החלטת בית המשפט היא שצ'אפה תרצה מאסר עולם. ארבעה בני אדם נוספים קיבלו גם הם עונש מאסר בגין מעורבות בארגון.


הקשר בין הרציחות התגלה במקרה ב-2011, לאחר ששוד מזוין הוביל לגילוי של הארגון הניאו-נאצי שהקימה צ'אפה עם עוד שני מעורבים. בזמן שניסו להשמיד ראיות לשוד, פיצוץ ארע בדירתם, ובעקבות זאת אחד מהם הסגיר את עצמו למשטרה.

 

ראלף ווהלבן, לשעבר חבר במפלגת הימין הקיצוני, NPD, נידון לעשר שנות מאסר בגין אספקת משתיק קול לנשק ששימש תשעה מעשי רצח. הוא הורשע בסיוע לרצח. נוסף על כך, נידון קרסטן ס., ששמו המלא לא פורסם, לשלוש שנים בכלא קטינים. הוא הואשם בכך שעזר בין השאר לארגון הניאו-נאצי להשיג את האקדח ומשתיק הקול ששימשו את חברי הכנופיה.

 

אנדרה אי. נידון לשנתיים וחצי בגין עזרה לקבוצת טרור, והולגר ג. נידון לשלוש שנים מכיוון שסיפק את תעודת הלידה שלו ואמצעי זיהוי אחרים במטרה שחברי הארגון יוכלו להסתתר מהמשטרה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.