"רעידת אדמה חזקה תתרחש בישראל - ותגרום להרג ולהרס"

 
עודכן 18:28 05/07/2018

ד"ר רמי הופשטטר, מומחה גיאופיזי, הזהיר מפני היום שבו עוצמת הרעש תהיה גבוהה בהרבה מזו שהורגשה בימים האחרונים ברחבי הארץ. "איני צריך להרגיע, אלא לומר את האמת"

 
 
 
 
 

ברקע רעידות האדמה שפקדו ביממה האחרונה את ישראל, מזהיר ד"ר רמי הופשטטר, מומחה גיאופיזי, מפני רעידות אדמה בעוצמה חזקה יותר, שיכולות לגרום להרס והרג רב ויתרחשו בישראל בעתיד.

 

"הרעידות של אתמול, שחלקן הורגשו וחלקן היו חלשות ולא הורגשו, הן תזכורת לכך שהשבר הסורי-אפריקני פעיל", אמר הופשטטר, "במקרה זה הוא פעל באזור כינרת, אך הוא יפעל גם באזורים אחרים כמו שפעל בעבר, וגם יפעל בעתיד".

 

הופשטטר התרה כי בעתיד המצב עלול להיות גרוע יותר. "איני צריך להרגיע, אלא לומר את האמת", מסביר הופשטטר, "בהתבסס על העבר אנחנו יודעים שהתרחשו רעידות חזקות, ואין שום סיבה שהדבר הזה יפסיק".

 

אולם, נראה כי גם הגורמים המקצועיים לא יודעים לומר מתי רעידה חזקה מסוג זה עלולה לקרות ומה יהיו תוצאות הנזקים. "החיזוי כרגע הוא ממש לא מדויק ולכן אנחנו כלל לא עוסקים בו. אני לא יכול לתת מספרים וזה ניחוש מסוכן מאוד", הוסיף הופשטטר, "אבל ברור לנו שרעידת אדמה חזקה תגרום להרס והרג".

 

 
רעידת אדמה
רעידת אדמה צילום : Getty Images
 

לדברי הופשטטר, הרעידה החזקה האחרונה שנמדדה התרחשה ב-1927 ונהרגו בה 285 איש, משני צידי עבר הירדן. רעשים חזקים התרחשו גם לפני כן, אולם לא היו מכשירים שמדדו את עוצמת הרעידות. על פי היסטוריונים, ברעידות אלה נהרגו אלפי אנשים.

 

נוסף על כך, הופשטטר קורא למדינה להיות במוכנות טובה יותר. "אנחנו טוענים שכדי שנהיה במצב טוב יותר, כדאי שהמוכנות שלנו תהיה במצב טוב יותר", הוא מסביר, "ברגע שזה יהיה כך, ממילא המצב שלנו יהיה טוב יותר בהשוואה למה שיקרה אם לא נהיה מוכנים".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.