מסורבת גט כבר שמונה שנים: "אני נחסמת על ידי המדינה"

 
עודכן 20:20 04/07/2018

אושרת אברג'יל כבר בזוגיות חדשה ובחודש התשיעי להריונה, אך בעלה הקודם לא מסכים לחתום על הסכם גירושים. "כשאני אלד, אני לא אוכל לרשום את הילד על האבא הביולוגי"

 
 
 
 
 

אושרת אברג'יל מחכה כבר שמונה שנים לגט מבעלה שנמלט לחו"ל. בחודש תשיעי, רגע לפני שהיא מביאה ילד עם בן זוגה, היא מקווה שבית הדין יתעשת וישחרר אותה מכבליו.

 

אברג'יל סיפרה לחדשות עשר כיצד המדינה בולמת אותה מלהמשיך הלאה בחייה, ועל הקושי היום יומי בלהיות אישה עגונה. "אני בהיריון בחודש תשיעי ואמורה ללדת בקרוב. כשאני אלד אני לא אוכל לרשום את הילד על האבא הביולוגי". עוד הוסיפה כי "אם אני רוצה לרכוש דירה, המדינה עוצרת אותי מלקבל משכנתא. יש המון מקומות שבהם אני נחסמת על ידי המדינה".

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

יצאה מהבית לכנס - ועקבותיה נעלמו: אם לשלוש נעדרת זה שבועיים

בת האחות שנדקרה: אל תעברו לידיעה הבאה - משהו חייב להשתנות

החילוץ בתאילנד: הילדים הלכודים במערה החלו ללמוד שחייה וצלילה

 

למרות שיצרה עמו קשר מספר פעמים לאחר שברח, אברג'יל מספרת כי כל ניסיון להגיע לפתרון עם בעלה נכשל. "לא תיארתי לעצמי שהמצב יהיה קיצוני, אבל הכתובת הייתה על הקיר. התעלמתי מהמון סימנים שהיו במערכת היחסים שלנו", אמרה אברג'יל. נוסף על כך סיפרה כי "אחרי שנת נשואין קיבלנו החלטה שאנחנו לא רוצים לחיות ביחד, רק שזה הוביל אותו לקיצוניות, כמו לא לתת לי גט".

 

 
אושרת אברג'יל, מסורבת גט כבר שמונה שנים
אושרת אברג'יל, מסורבת גט כבר שמונה שנים צילום : חדשות עשר
 

אברג'יל טוענת כי אף על פי שהיא במערכת יחסים עם בן זוגה כבר חמש שנים, ובקרוב היא תלד להם תינוק, היא לעולם לא תתחתן בשנית ברבנות. לדבריה: "אני עם הרבנות סיימתי. אני חושבת שזה מוסד מאוד פרימיטיבי וקשה, ואני לא חושבת שאפשר איתו שוב לעולם.

 

עו"ד בתיה כהנא דרור, מייצגת את אברג'יל ומנהלת בארגון "מבוי סתום" המעניק סיוע משפטי וסוציאלי לנשים מסורבות גט אמרה כי "התיק הזה מחדד לנו את נקודת השליטה של הרבנות, הרבנים ובתי הדין הרבניים בנשים. הם לא מסבירים למה, הם לא מנמקים, אחרי שלוש וחצי שנים שאנחנו מחכים להחלטה הזאת".

 

בחודש יוני האחרון, סרבן הגט ירון אטיאס חתם על הסכם גירושים לאחר תקופה של שנתיים בהם אשתו, מזל, נשארה עגונה. הסיפור נחשף לאחר שבית הדין הרבני בחיפה הורה לציבור לפרסם את שמו של אטיאס ולעשות לו "שיימינג" כי סירב בכל תוקף להעניק גט לאשתו. אטיאס נתפס נוהג ללא רישיון נהיגה, ומאחר והדיינים הבהירו לו כי אם ימשיך בסירובו יוחמר עונשו והוא יישלח לתקופת מאסר ממושכת - הוא הסכים לחתום על הצו.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.