הרצוג על מינויו ליו"ר הסוכנות: "נתניהו ניהל קרב קשה"

 
עודכן 19:12 24/06/2018

יו"ר הסוכנות היהודית הנכנס התייחס לקשיים שבהם נתקל לפני בחירתו: "למזלי, החוקה של הסוכנות שונתה וקיבלתי מספיק קולות". עוד הוסיף: "אני מסוגל להיות גשר"

 
 
 
 
 

יו"ר הסוכנות היהודית הנכנס יצחק הרצוג התייחס היום (ראשון) ב"לונדון את קירשנבאום" לתפקידו החדש, לקשיים שבהם נתקל בדרך אליו ולאתגרים שעומדים בפניו.

 

"נתניהו לא היה מעוניין בי וניהל נגדי קרב קשה מאוד בשבוע האחרון", התייחס הרצוג לעובדה שלא היה המועמד המועדף על ראש הממשלה, "נתניהו סרב בתוקף למינוי שלי ורצה את שטייניץ, אבל המזל שלי היה שהחוקה של הסוכנות שונתה לפני עשור, כך שעל מנת להיבחר, הייתי צריך לקבל רוב של 90% בקרב עשרה חברי ועדה והם אלה שרצו אותי".

בהמשך התייחס למהות של התפקיד החדש. "אני מסוגל להיות גשר בהרבה מובנים, עשיתי את זה בעבר. אם אתה עובד בשקט ומביא רעיונות מקוריים, אז אתה תצליח. יש קרע עם היהדות הליברלית בארה"ב שצריך לטפל בו. ישראל הייתה מרכזית בגיבושו של העם היהודי בתפוצות מזה 70 שנים והעם היהודי בתפוצות חיוני לישראל, אבל הדור הבא בארה"ב מדבר אחרת. אני רוצה שיהיה פה עם יהודי אחד וזה אפשרי".

 

 

 
יצחק הרצוג
יצחק הרצוג צילום : חדשות 10
 

לאחר מכן התייחס לקושי שחווים אלה שמעוניינים להתגייר. "צריך לחשוב איך פותחים את העם היהודי דרך אהבה, שלום, אחווה ורעות, ולא מצמצים אותו. בחו"ל יש דו שיח בין הקבוצות השונות, אבל בארץ הוא לא קיים. אני לוקח על עצמי אתגר גדול. הגעתי למסקנה שהגיע הזמן שאתרום את היכולות והכישורים שלי למען עמי ומולדתי במקום האחר".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.