מאבטח ארגוני פשע שהחל לעשות טוב לזולת: "הבנתי שאפשר להשתנות"

 
עודכן 23:23 08/06/2018

ירון רייכמן היה שומר ראש של בכירי עולם תחתון, ואף ישב בכלא עקב רימון שזרק בת"א. כשהשתחרר, שינה את עולמו, והפך למנהל בכיר ב"אבא פגום", קהילה שמטרתה לעזור לאחר ירון רייכמן היה שומר ראש של בכירי עולם תחתון, ואף ישב בכלא עקב רימון שזרק בת"א. כשהשתחרר, שינה את עולמו, והפך למנהל בכיר ב"אבא פגום", קהילה שמטרתה לעזור לאחר

 
 
 
 
 

ירון רייכמן, בן 39 מאור עקיבא, הוא אחד מהמנועים העיקריים של "אבא פגום", קהילה וירטואלית שקמה כדי לעזור לגברים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם אתגר האבהות ומהווה שם נרדף לאנשים שהמטרה העיקרית שלהם היא לעשות טוב לאחר. "אומרים תמיד שאם אתה עושה משהו טוב - תשאיר את זה לעצמך, אלוהים רואה", אומר רייכמן, "אבל אני חושב הפוך. ברגע שתראה מישהו עושה טוב - זה ידביק אותך".

 

אולם לא תמיד רייכמן פעל למען הזולת. למעשה, חייו של רייכמן נראו אחרת לחלוטין לפני כמה שנים. הוא היה שומר ברים קשוח ותוקפני, שנהיה שומר ראש של בכירי עולם הפשע והפך לעבריין בעצמו, שאף נכנס לכלא לכמה שנים.

חייו של רייכמן החלו להסתבך לאחר השחרור מהצבא, כשהתקבל לעבודה כמאבטח מועדונים בת"א. "חיי הלילה זה אלכוהול, חברויות לא רצויות של עבריינים, הרבה שקר ופוזה - והם מאוד מושכים", אומר רייכמן. "כמה שתהיה יותר חזק ויותר אמיץ - ככה יכבדו אותך יותר בעולם האבטחה", הוא מספר, "אז אני הרבצתי, וקצת יותר מכולם".

 

ארגוני הפשע שמעו על רייכמן והוא החל לעבוד איתם. "חייתי איתם, גרתי אצלם בבית", הוא מעיד. "אתה מרגיש חזק, חסר פחד, הכי חכם, ושאף אחד לא יכול לעצור אותך".

 

 
ירון רייכמן
ירון רייכמן צילום : חדשות 10
 

שכרון הכוח בחיי הלילה והחיכוך המתמיד עם העבריינים הגדולים בכניסות למועדונים, עולים לירון לראש. הוא מרגיש כל יכול, הולך הביתה, מביא רימון ומחליט לפוצץ אותו מחוץ למועדון ברחוב אלנבי בתל אביב. "אני נוסע עם הרכב בשעה חמש בבוקר", הוא מספר, "פותח את החלון, מוציא נצרה וזורק את הרימון מהחלון - כאילו זה סיגריה".

 

למזל המבלים באזור, ולמזלו של רייכמן גם כן, אף אחד לא נהרג. אבל זריקת הרימון החלה רצף אירועים שישפיעו על חיי כמה אנשים. אחת מהן היא מיכל רייכמן, אחותו, כיום אחת מעוה"ד הבולטים בתחום הפלילים. התיק הראשון שלה: מדינת ישראל נגד ירון רייכמן. "אימא שלי אמרה שאם זו הדרך שירון בחר בה, אז צריך עורך דין במשפחה", היא אומרת, "אח שלי עשה אותי עורכת דין".

 

השופט שלח את רייכמן ל-5 שנים לכלא. "החודשים הראשונים היו מאוד קשים, לא הבנתי לאן הגעתי", רייכמן משחזר. "הבנתי שאני יכול לבחור - להמשיך בדרך, להישאר בבית סוהר ולקבל כבוד, כסף וכוח. ולצד זאת, יש לי את האופציה להשתנות. הבחירה הייתה לי ברורה. ביום של השחרור אמרתי לעצמי - אני לא חוזר לפה אף פעם".

 

רייכמן השתחרר מהכלא בלי שום הכשרה ועם פחד שיגלו על עברו. הכלי היחידי שהיה לו ביד הוא יכולות הניהול הטבעיות שלו. "הקפיצה באה כשהבנתי שאף אחד לא יעשה בשבילי כלום, הכול תלוי בי", הוא מספר.

 

אשתו אתי כבר שבע שנים איתו. "לזכותו ייאמר שהוא סיפר לי על עברו כבר בדייט הראשון שלו", היא אומרת. היא מודה כי חששה בתחילה, אבל לדבריה, "הזמן עשה את שלו". המשפחה שלה לא ידעה על עברו של ירון, אבל כעת, מן הסתם - סודו גלוי.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.