הארגנטינים מאור הנר: "נוף ילדותנו נשרף, זה יותר מפריע ממסי"

 
עודכן 21:01 08/06/2018

תושביו הדרום אמריקאיים של הקיבוץ שבעוטף עזה התעצבנו השבוע על מירי רגב, האחראית בעיניהם לביטול הגעת נבחרתם האהודה, אבל כועסים יותר על השריפות שממשיכות להשתולל

 
 
 
 
 


95 אחוז מתושבי אור הנר שבעוטף עזה הם ארגנטינים. מוצאם של חמשת האחוז הנותרים הוא גם ממדינות דרום אמריקה - ברזיל וצ'ילה. לכן, ביטול משחק נבחרתם האהודה ארגנטינה בישראל, היווה מכה לתושבים, שמתמודדים עם תקופה קשה גם כך, עם השריפות שממשיכות להשתולל באזורם כבר חודש וחצי.

 

"היו לי כרטיסים, אבל בבוקר אני קם ואבא שלי אמר לי שאין משחק", סיפר אחד מילדי הקיבוץ. "התעצבנתי על מי שגרם לזה". אחרים אפרים דקל, תושב הקיבוץ, מפנה אצבע מאשימה באופן מפורש יותר: "אני לא מאוכזב שהם לא באים, אני מאוכזב ממירי רגב".

 

 
תושבי קיבוץ אור הנר
תושבי קיבוץ אור הנר צילום : חדשות 10
 

אם יוצאים מאור הנר הדרום אמריקאי למקומות אחרים בעוטף, ניתן לשמוע גם ביקורת על נבחרת ארגנטינה. "עצבן אותי הסיפור של מסי", אומר עופר ליברמן, מנהל משק החקלאות בניר עם, שכבר חודש וחצי רודף אחר העפיפונים ששורפים את שדותיו. "זה הזוי שאנשים מבטלים את הגעתם לפה, הם לא מבינים את הסיטואציה".

 

ליברמן מעיד שהשריפה מול "ספיר" היוותה עבורו רגע שבירה: "התמוטטתי. בכיתי וקיללתי. נמאס לי". למרות זאת, בתשובה לשאלה אם הוא רוצה לעזוב, ליברמן עונה: "חס וחלילה. שהם יעזבו. מה אנחנו יכולים לעשות? נשברים וקמים".

 

 
השריפה בין אור הנר לשדרות
השריפה בין אור הנר לשדרות צילום : חדשות עשר
 

כמו ליברמן, גם תושבי אור הנר מוטרדים יותר מאש העפיפונים מהמשחק המבוטל. כשצעירי הקיבוץ נשאלו מה יותר מפריע להם - השריפות או אי הגעתו של מסי - הם ענו פה אחד: "השריפות. מסי לא כזה מפריע. השריפות זה נזק יותר רציני".

 

ילדי אור הנר, שכבר למדו לחיות עם ה"צבע האדום", מספרים על נוף הילדות שעולה בלהבות. אחת מהן, ים, אומרת: "שאני רואה עצים עולים באש ושדות, זה די עצוב".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.