לקבל אישור להתחתן ולחפש עבודה: מצבן הרעוע של הנשים בעולם

 
עודכן 03:57 07/06/2018

ב-167 מדינות יש לפחות חוק אחד שמגביל נשים מבחינה כלכלית ותעסוקתית. ברוסיה ובסין יש עבודות מחוץ לתחום, ובתוניסיה גברים מקבלים חלק גדול יותר בירושה • חשבון פשוט

 
 
 
 
 

סעודיה הנפיקה השבוע עשרה רישיונות נהיגה עבור נשים. למרות הקו הפמיניסטי וההחלטה חסרת התקדים, מצבן של הנשים במדינה עדיין לא מזהיר בלשון המעטה והן נתונות תחת הגבלות רבות. הנשים במדינה עדיין זקוקות להסכמה של אפוטרופוס (לרוב אבא, אח או בן זוג) כדי לבצע דברים בסיסיים כמו: להתחתן, להתגרש, לפתוח חשבון בנק ולהנפיק דרכון.

 

מחקר של הבנק העולמי מצא כי ב-167 מדינות יש לפחות חוק אחד שמגביל ברמה מסוימת את האפשרויות התעסוקתיות והכלכליות של נשים, וב-18 מהן נשים עדיין צריכות את אישור בעליהן על מנת לחפש עבודה.

 

 
מרתון הנשים הראשון בסעודיה
מרתון הנשים הראשון בסעודיה צילום : ללא קרדיט
 

ברוסיה אסור לנשים לעבוד על פי החוק בכ-500 עבודות שמוגדרות מסוכנות או פיזיות מדי עבור נשים, בין היתר מדובר בכבאות ובנהיגה בקטר. בתוניסיה חוק הירושה קובע כי נשים אינן יכולות לרשת סכום זהה לגברים, לפיכן אחיות יורשות כחצי מהסכום שאותו יורשים אחיהן.

 

גם ביבשת אסיה היחס לנשים לא מעודד. בסין ישנם אזורים שבהם לנשים אסור ללמוד מקצועות מסוימים כמו כרייה והנדסת מנהרות. כפועל יוצא, חלק ממוסדות הלימודים אינם מקבלים אליהן כלל סטודנטיות בתחומים האלה. קצת דרומה מסין, במחוז אצ'ה שבאינדונזיה, המדינה עם האוכלוסייה המוסלמית הגדולה בעולם, מותר לאישה לרכוב על אופנוע עם גבר, רק בתנאי ששתי רגליה יהיו בצד אחד של האופנוע והן יהיו מכוסות באופן שהולם את חוקי השריעה הנהוגים במקום.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.