"עשרות שנים עד שהטבע ישתקם": הקורבן הגדול של טרור העפיפונים

 
עודכן 22:58 04/06/2018

לא רק חקלאים ואזרחים נפגעו מהשריפות המכוונות, כי אם גם המערכת האקולוגית בעוטף עזה. האקולוג ד"ר בעז שחם מסביר את הפגיעה הקשה בטבע. "מחיר השריפות כבד"

 
 
 
 
 

טרור העפיפונים גרם נזק רב לחקלאי הדרום, אולם לא רק בני האדם נפגעו מהשריפות המשתוללות אלא גם ובעיקר המערכת האקולוגית באזור שאינה מורגלת להתרחשויות שכאלה. בריאיון ל:לונדון את קירשנבאום" מסביר האקולוג ד"ר בעז שחם את ההשלכות האקולוגיות שלא זכו לעלות לכותרות: "מחיר השריפות כבד, כל דונם שנשרף משמיד מאות ואולי אלפי צמחים וגם בעלי חיים רבים".

השריפות המשתוללות פגעו בימים האחרונים בשמורת כרמיה הסמוכה לנחל שיקמה האכזב. "הודות לצמחיה הרבה, הסמיכות לנחל והכמות הגבוהה יחסית של משקעים, הקרקע החולית באזור נשארת מיוצבת - מדובר בסביבה מאוד ייחודית עם חי וצומח ייחודיים", סיפר ד"ר שחם. "עצי השקמה הטרופיים למשל, הנפוצים באזור השריפות, הובאו מאפריקה לפני 3000-2000 שנה והפכו לחלק חשוב מהמורשת התרבותית אך גם מהמערכת האקולוגית של האזור. ציפורים רבות מקננות על עצים אלה וגם לטאות וחרקים חיים עליהם.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
יצחק אברג'יל הסכים לרצות 30 שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון
ריבלין שוחח עם אבו מאזן בטלפון ודרש: גנה את הטרור מעזה
האישה בזנות שלחמה למען חברותיה - תקבל תואר כבוד מהמלכה

 

 
שריפה בשמורת כרמיה
שריפה בשמורת כרמיה צילום : חדשות עשר
 

אולם כאמור, נזק רב נגרם לחי והצומח בסביבה. "צבאים יכולים להמלט מהשריפות וכך גם רוב החיות הגדולות והציפורים. הסביר שחם. "אך לטאות, נחשים וצבים, לרוב אינם מספיקים להימלט. יכולים לעבור עשורים עד שהאזור יגיע לשיקום מלא. הטבע בסביבה הזו אינו מורגל בשריפות כמו במקומות אחרים בעולם.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.