פריצת דרך: "חולות רבות בשלב המוקדם יוכלו לוותר על כימותרפיה"

 
עודכן 06:02 04/06/2018

מחקר בין-לאומי חדש שבוצע בארה"ב בחן יותר מעשרת אלפים נשים שחלו בסרטן השד ומצא כי למעלה מ-70 אחוזים מהן יכלו לוותר על קבלת טיפול המסוכן והקשה

 
 
 
 
 

פריצת דרך בטיפול בסרטן השד: מחקר בין-לאומי חדש מעלה אפשרות שנשים רבות עם סרטן השד בשלב המוקדם שלו יכולות לוותר על טיפול כימותרפי מבלי לחשוש שלא ינצחו את המחלה. לפי המחקר - 70 אחוזים מהנשים יוכלו לוותר על הטיפול. זה אחד המחקרים הגדולים שנעשו בתחום, שמקורו מאוניברסיטה לרפואה בשיקגו, ארצות הברית. במחקר השתתפו יותר מעשרת אלפים חולות משש מדינות.

 

החוקרים נתנו לחולות מבחן ביופסיה שבוחן את הגנים שלהן, את קצב ייצור התאים ואת התגובה שלהן לטיפול בהורמונים. המטרה הייתה לבדוק אם הסרטן יחזור שוב אצלן, למרות שלא טופלו בכימותרפיה. תוצאות המבחנים חילקו אותן לפי הסיכון שהסרטן יחזור שוב. 67 אחוזים מהחולות היו עם סיכוי בינוני - אותן חילקו לשתי קבוצות. אחת קיבלה את כל הטיפולים - הורמונים, ניתוח וכימותרפיה. בעוד אחרת קיבלה הכול - חוץ כימותרפיה.

 

אחרי תשע שנים, אצל 84 אחוזים מהנשים שלא קיבלו טיפול בכימותרפיה - לא זוהה שוב הסרטן. כלומר, מהמחקר עולה כי כימותרפיה לא הכרחית. כימותרפיה יכולה הרבה פעמים להציל חיים, אבל יש סיכונים רבים בטיפול ואם ניתן, מומלץ להימנע ממנו.

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.