"הבת שלי שם. היא רק בת 24!"; תיעוד: פיצוץ המטוס שהתרסק בקובה

 
עודכן 02:16 19/05/2018

נשיא קובה הגיע לזירת ההתרסקות של המטוס ומסר כי כבר הוקמה ועדת חקירה שתבחן את הסיבות לאסון. עדים לאירוע סיפרו: "היה פיצוץ גדול, האור בשדה"ת כבה ועלה עשן"

 
 
 
 
 

לאחר התרסקות מטוס הנוסעים אתמול (שישי) בהוואנה שבקובה, בה נהרגו לפי שעה 106 בני אדם, החלו להגיע גם עדויות מהאירוע וכן התייחסויות של גורמים רשמיים לאסון. "יש מספר גבוה מאוד של הרוגים ובינתיים אנחנו מנסים לעשות סדר - האש מהמטוס כובתה והשרידים עוברים הליכי זיהוי", אמר הנשיא הקובני, מיגל דיאז קאנל, שהגיע לזירת האירוע. "הקמנו ועדה מיוחדת על מנת לחקור את נסיבות התאונה".


כיוון שהמטוס התרסק זמן קצר לאחר שהמריא, גם הנוסעים בשדה התעופה "חוסה מארטי", ממנו יצאה הטיסה, היו עדים לרגעי האימה. "בזמן שהיינו בעמדת הצ'ק-אין שמענו פיצוץ גדול", סיפר בריאן הורנבואנה, תייר ארגנטינאי שהיה בשדה ברגעי הפיצוץ. "לפתע האורות כבו, ובחוץ נראה הרבה מאוד עשן שחור".

קרוביהם של הנוסעים שהיו על סיפון המטוס לוו לעבר אזור פרטי בטרמינל שדה התעופה, על מנת לקבל עדכונים על המצב. "הבת שלי היתה רק בת 24!", ספרה בדמעות ביאטריס פאנטוחה שבתה לטישה הייתה על סיפון המטוס.


בווידאו: פיצוץ המטוס לאחר ההתרסקות >>


 

לפי דיווחי הרשויות במדינה, על המטוס שהתרסק זמן קצר היו 104 נוסעים, מתוכן 5 אזרחים זרים. בנוסף היו  שישה אנשי צוות בטיסה, שתופעלה על-ידי חברת התעופה "Cubana". ארבעה אנשים שרדו את ההתרסקות, אולם אחד מהם מת מפצעיו מאוחר יותר בבית החולים. עוד מסרו הרשויות כי מטוס הבואינג 737-201 שהתרסק נבנה בשנת 1979 והוחכר מחברת התעופה "Global Air".

 

כלי התקשורת במדינה דיווחו כי על המטוס, שהיה בדרכו לעיר הולגווין, היו 110 אנשים. עדי ראייה סיפרו כי בעקבות ההתרסקות, המטוס היה שרוף ולוחמי אש השתמשו במים על מנת לכבות את חלקיו הבוערים. עוד סיפרו כי מספר פצועים פונו מהמקום באמבולנסים. "שמענו פיצוץ ואז ראינו ענן גדול של עשן", סיפר גילברטו מננדז, בעל מסעדה הסמוכה למקום ההתרסקות.

 

 
זירת ההתרסקות בקובה
זירת ההתרסקות בקובה צילום : רויטורס
 

על אף הרקורד הבטיחותי הטוב של חברת התעופה הקובנית, היא ידועה בביטולי טיסות ועיכובים רבים. רק ביום חמישי האחרון דן סגן הנשיא הקובני, סלבדור וולדז, עם גורמים רשמיים בחברת התעופה על מנת לבחון כיצד ניתן לשפר את השירות שלה. נציגי החברה הסבירו לוולדז כי בשל מגבלות הסחר עם ארצות הברית, החברה סובלת ממחסור במטוסים וחלקי חילוף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.