תאונה בחנייה: שני מטוסים התנגשו בנמל תעופה באיסטנבול

 
עודכן 08:37 15/05/2018

מטוס של חברה דרום קוריאנית חתך עם הכנף שלו את זנבו של מטוס "טורקיש איירליינס", בעוד שניהם היו מלאים בנוסעים. לא היו נפגעים באירוע

 
 
 
 
 

מטוס של של חברת "אסיאנה איירליינס" הדרום קוריאנית התנגש שלשום (ראשון) עם הכנף שלו בזנבו של מטוס "טורקיש איירליינס" וחתך אותו. התקרית אירעה בבנמל התעופה "אטאטורק" שבאיסטנבול, טורקיה.

 

ההתנגשות התרחשה בחניית המטוסים, בעוד שניהם היו מלאים בנוסעים. מטוס אסיאנה היה בדרכו לסאול, והמטוס הטורקי בדיוק נחת באיסטנבול. לפי חברות התעופה, אף אחד לא נפצע.

 

 
מטוסים התנגשו בנמל התעופה אטאטורק בטורקיה
מטוסים התנגשו בנמל התעופה אטאטורק בטורקיה צילום : חדשות עשר
 

בתחילת החודש אירעו שתי תקריות, שבוע אחר שבוע, בהן נשבר חלון בטיסה, וזו נאלצה לנחות נחיתת חירום. בתקרית הראשונה, 20 דקות לאחר שטיסה 1380 של חברת התעופה "סאות'וואסט" האמריקנית המריאה מניו יורק לטקסס, השתחרר אחד החלקים במנוע השמאלי, פגע בחלון הסמוך לכנף וניפץ אותו. המטוס נאלץ לבצע נחיתת חירום ונוסעת אחת נהרגה.

 

המטוס החל לצלול במהירות מגובה של 30 אלף רגל ל-10,000 רגל בלבד. מסכות החמצן נפתחו והוכרז מצב חירום. הנוסעת לצד החלון שנשבר כמעט נשאבה החוצה, אך הנוסעים האחרים משכו אותה בכוח כדי שלא תעוף מהמטוס. "מיד נכנסה רוח עזה לתוך המטוס", סיפר מאט טרנצ'ין, אחד הנוסעים. "במשך כ-20-30 דקות חשבתי שלא אשרוד".

 

הנוסעת נפצעה אנושות וכל מאמצי ההחייאה עלו בתוהו. הטייסים תפקדו בקור רוח והצליחו להנחית את המטוס בנחיתת חירום בפילדלפיה. גם לפני שנתיים אירעה תאונה דומה באותה חברה.

 

בתקרית השניה, טיסה של אותה חברת התעופה, משיקגו לניו ג'רזי, נאלצה לבצע נחיתת חירום בקליבלנד, זאת לאחר שאחד מחלונות המטוס נשבר. אף אחד מהנוסעים לא נפצע באירוע. "הטיסה נחתה בסופו של דבר בקליבלנד. המטוס נלקח לביקורת תחזוקה", נמסר מהחברה. רשות התעופה האמריקנית הודיע שהיא תפתח בחקירת המקרה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.