נשות ראש הכת שהורשע בעבירות מין: "חוקרי המשטרה היכו אותנו"

 
עודכן 08:16 16/04/2018

שירן ואזמרה, שתיים מנשותיו של דניאל אמבש, מתעקשות כי מדובר בעלילת שווא: "המשטרה השתמשה בשפה גסה כי רק כך היה אפשר להרשיע אותו" • הדיון המלא מתוך "אורלי וגיא"

 
 
 
 
 

שירן ואזמרה אסלן אמבש, שתיים מנשותיו של דניאל אמבש, הגיעו ל"אורלי וגיא" והמשיכו בדרישתן לביקור התייחדות עם אמבש, שהורשע בהתעללות בנשותיו ובילדיו במסגרת כת.

 

על ההאשמות בגינן הורשע אמבש ונשלח לכלא, אמרו כי הדברים "לא היו ולא נבראו. הם השתמשו בשפה גסה ומזעזעת כל כך כי רק כך הפרקליטות והמשטרה היו יכולים להרשיעו", אמרה שירן. "יש לנו ועדת תמיכה בינלאומית בו, פעילים לזכויות אדם מכל העולם, חוקרים, אקדמאים שחוקרים את הנושא".

 

 
שירן ואזמרה אמבש, שתיים נשותיו של ראש הכת דניאל אמבש
שירן ואזמרה אמבש, שתיים נשותיו של ראש הכת דניאל אמבש צילום : חדשות עשר
 

אזמרה טענה כי אמבש הורשע שאנס אותה, למרות שמעולם לא עשה זאת. "באתי לבית המשפט לאחר שהייתי שנה בכלא, ואמרו לי שאם לא אדבר נגדו אהיה סגורה במקומו", טענה. "חטפתי מכות רצח משוטרים בימ"ר ירושלים וגם ילדינו עברו הטרדות מיניות בחדרי החקירות", המשיכה שירן.

 

"ביום הראשון כשלקחו אותנו להארכת מעצר היינו אזוקות בידיי וברגליים, החוקרת זרקה את שירן מהמדרגות", אמרה אזמרה. "כשראיתי את זה התחלתי לצעוק. אחת החוקרות זרקה אותי על קיר, איבדתי את ההכרה וכשהתעוררתי היא אמרה לי 'עכשיו תתחילי להבין מה רוצים ממך'.

 

שירן הכחישה את הטענות כי מדובר בביגמיה. "לא עברנו על החוק ולא על ההלכה, אנחנו ידועות בציבור באופן רשמי", הסבירה.

 

על השאלה איזה מין איש הוא אמרה אזמרה "מתוק, אבא טוב". "למה לחלוק בן זוג?", סיכמה שירן. "אני מעדיפה את זה על זוגיות רגילה, כך אנחנו רוצות לחיות. למה חייבים לקנא?".

 

כאמור, סיפור הכת הפוליגמית של דניאל אמבש התפוצץ ברעש גדול לפני שבע שנים. המשטרה פשטה על בתי המשפחה בירושלים ובטבריה ועצרה אותו בחשד לעבירות מין והתעללות חמורות. בתקופה ההיא הוא היה נשוי לשש נשים.

 

בית המשפט הרשיע אותו בהתעללות סדיסטית בנשים ובילדיו הקטינים, ההתעללות כללה מכות, קשירות ועבירות מין. היום, אחרי שבע שנים, רוב נשותיו עדיין גרות יחד, עדיין רואות את עצמן נשואות לו - ומעריצות אותו - ועדיין טוענות שהמשטרה תפרה לו תיק.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו דוחים את הטענות על הסף. החקירה נוהלה במשטרה במקצועיות וברגישות, הכול במטרה להגיע לחקר האמת במקרה חמור זה. לפני שש שנים בתום החקירה במשטרה, הגישה הפרקליטות כתב אישום חמור כנגד הנאשם. טענות הנאשם, נשמעו בבית המשפט במהלך ההליך המשפטי ונדחו. לפני כ-4 שנים הורשע החשוד ונשלח למאסר בפועל למשך 26 שנה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.