"לא לשקוע ברחמים": השבוי שצנח עם לוחמים לטיפול בפוסט-טראומה

 
עודכן 18:09 15/04/2018

אורי אהרנפלד נשבה במלחמת יום הכיפורים וסבל מהשפלות ופציעות קשות. כיום הוא מתמודד עם הטראומה דרך הקמת קבוצת תמיכה. השבוע צנח עם 11 מהם בגליל, עטוף בדגל ישראל

 
 
 
 
 

אורי אהרנפלד נפל בשבי המצרי במלחמת יום הכיפורים, לפני 36 שנים. רגע לפני יום העצמאות, ביום ראשון שעבר, הוא החליט לצנוח בשמי הגליל יחד עם עשרה לוחמים אחרים הסובלים מפוסט-טראומה. בריאיון לרפי רשף הוא מספר על הרגעים הקשים וההתמודדות עם צלקות המלחמה והשבי.

אהרנפלד נפל בשבי לאחר שנתקבלה הוראת שר הביטחון דאז, משה דיין, להכנע בתום 180 שעות רצופות של לחימה. מבחינתו, הפציעות הקשות שספג בשדה הקרב מתגמדות לעומת התקופה שלו כשבוי. "הכי קשה היה להתמודד בכלא עם ההשפלות", משחזר אהרנפלד בריאיון עימו. "השומרים שפכו מים ומזון על הריצפה וציפו שאשתה ואוכל כמו כלב; הם הטילו עליי את מימיהם וצחקו בזמן ששכבתי עם פציעות קשות בצינוק או ביימו הוצאה להורג כשגילו ששיקרתי בחלק מהחקירות. זה קשה".

 

 
אורי אהרנפלד שנפל בשבי במלחמת יום הכיפורים, בריאיון לרפי רשף
אורי אהרנפלד שנפל בשבי במלחמת יום הכיפורים, בריאיון לרפי רשף צילום : חדשות 10
 

כשנשאל כיצד הוא מתמודד כיום עם מצבו הפוסט-טראומתי, מספר אהרנפלד כי ביום יום הוא פשוט מרגיש צורך לעשייה בלתי נגמרת. "אצלי הפגיעה לא מתבטאת בסיוטים כמו שהיא מתבטאת בצורך לעשות", הוא מסביר. " מבחינתי דגל ישראל הוא אחד מקודשי הקודשים של המדינה ויש לי שריטה כלפיו. לכן, לפני שבוע עליתי לגובה של 4 ק"מ וצנחתי יחד עם הדגל וקבוצת הלוחמים שהקמתי. גם הקמת הקבוצה היא חלק מההתמודדות, כי אני לא יכול לשקוע ברחמים עצמיים, אז אני דוחף את החבר'ה הצעירים".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.