קהל מכור? הסוד האפל של מארק צוקרברג נחשף לפני העדות בקונגרס

 
עודכן 14:41 10/04/2018

רגע לפני שמייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, מתייצב בגבעת הקפיטול בארה"ב למתן עדות מול הועדה המיוחדת של הקונגרס נחשף פרט מידע חשוב שעלול להשפיע על כל הפרשה

 
 
 
 
 

בעוד מכונת יחסי הציבור המשומנת של פייסבוק מעלה הילוך, רגע לפני העדות של צוקרברג בקונגרס האמריקאי, נחשף פרט מידע משמעותי שמצליח להאפיל על כל הסיפור עצמו. מתברר,שמארק צוקרברג כלל לא מתרגש לפני העדות שלו בקונגרס - ויש לו סיבה טובה מאוד לכך.

 

לפני למעלה משבוע, כשבפייסבוק הכריזו כי מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית והמנכ"ל שלה, הסכים להתייצב בפני ועדה של הקונגרס המעוניינת לחקור את פייסבוק על חלקה בפרשת קיימברידג' אנליטיקה - רבים בירכו על המהלך. כעת מסתבר כי יתכן והסיבה שצוקרברג הסכים להתייצב בכזו מהירות היא פשוטה למדי: הוא תרם כמעט לכל חברי הועדה עשרות אלפי דולרים בשנה האחרונה.

 

המרכז לפוליטיקה אחראית בארה"ב מפרסם כי מתוך מתוך 55 חברי ועדת האנרגיה והמסחר, מולם יתייצב ביממה הקרובה צוקרברג, הרי שהוא תרם כספים ל- 46 מתוכם. המשמעות היא שמלבד תשעה חברי ועדה שלא קיבלו תרומות מפייסבוק, כל שאר 46 החברים האחרים בועדת הקונגרס שזימנה את צוקרברג להעיד בפניה - זכו לתרומות ולתמיכה ממנו ומפייסבוק. ואם תהיתם מה תפקידה של הועדה הזו כנראה שלא תופתעו לגלות כי מדובר בועידה רגולטורית שתפקידה לנטר פעילויות של חברות אינטרנט כשבין אחריותיה הוא לחקור הפרות בתחום הפרטיות ואבטחת המידע.

 

הסכום הממוצע לתרומה של פייסבוק עמד על 6800 דולרים לחברי ועדה מהמפלגה הרפובליקנית ו-6,750 דולרים לחברי ועדה מהמפלגה הדמוקרטית. יושב ראש הועדה עצמו גרג וולדן מהמפלגה הרפובליקנית קיבל תרומות בסה"כ 27,00 דולרים מפייסבוק

 

USA Today העיתון היומי האמריקאי השני בתפוצתו בארצות הברית מביא את הדברים ומציין כי סה"כ הכספים ששילמה פייסבוק לחברי הועדה כ"תרומות" עומד על סכום של כ-381,000 דולרים שהועברו בשנים האחרונות. נתון מדאיג נוסף הוא שפייסבוק תרמה סכום נוסף העומד על כ- 369,000 דולרים לחברי ועדה אחרת , ועדת המדע והתחבורה של הסנאט. עוד תרמה פייסבוק סכום של 235,000 דולרים לחברי ועדת המשפט של הסנאט. ואם זה לא מספיק, הרי שצוקרברג יופיע הערב(ג') מול ועדה מיוחדת של הסנאט שתורכב, איך לא, רק מחברי ועדת ועדת המדע והתחבורה וחברי ועדת המשפט.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.