"מסוכן לדמוקרטיה": המבוכה של חברת התקשורת שמזוהה עם טראמפ

 
עודכן 00:33 04/04/2018

סרטון שהפך לוויראלי ברשתות החברתיות בארצות הברית, הציג דברים זהים שהועברו ב-170 תחנות הטלוויזיה של "סינקלייר". בעבר שודר תחקיר על הכתבת תכנים בתחנות הרשת • צפו

 
 
 
 
 

מבלי לשנות מילה: 170 תחנות טלוויזיה שנמצאות בבעלות קבוצת התקשורת "סינקלייר" שידרו השבוע את אותו דף מסרים נגד תופעת ה"פייק ניוז". התוצאה? סרטון שהפך לוויראלי השבוע ברשתות החברתיות בארצות הברית.

 

"שיתוף של ידיעות כוזבות ומוטות ברשתות החברתיות נהיה נפוץ", נאמר בהודעה, שהוקראה על ידי מגישי התוכניות, "מדאיג יותר מכך, כמה מחברות התקשורת מפרסמות את אותן ידיעות, שאינן נכונות, בלי לבדוק את העובדות.

לצערנו, אנשים מסוימים בתקשורת מנצלים את הפלטפורמה הזו כדי לדחוף את האג'נדה המוטה שלהם ולשלוט במה שאנשים חושבים. זה מסוכן מאוד לדמוקרטיה".

 

 
הסרטון הוויראלי של תחנות הטלוויזיה של קבוצת התקשורת סינקלייר
הסרטון הוויראלי של תחנות הטלוויזיה של קבוצת התקשורת סינקלייר צילום : חדשות עשר
 

בעבר נמתחה ביקורת על הרשת, על כך שהיא מחייבת את כל הערוצים שבבעלותה להעביר תכנים מסוימים. עוד לפני פרסום הסרטון האחרון, התפרסם תחקיר ב-CNN על הכתבת התכנים בתחנות, שכלל עדויות של מגישי חדשות, שסיפרו כיצד הכריחו אותם להקריא מסר מבלי לשנות אף מילה.

 

קבוצת התקשורת "סינקלייר" ידועה כמזוהה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שנלחם בעצמו במה שהוא מכנה תופעת ה"פייק ניוז". למרות שהסרטון כבר זכה למיליוני צפיות, בחברה לא הסבירו את שאירע, ולא התנצלו על כך. טראמפ, מצדו, התייחס בטוויטר לסרטון וטען כי ה"פייק מדיה" מודאגת מהתחרות.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.