כך הפך תת המקלע עוזי מנשק צה"לי לכוכב בסרטי צ'אק נוריס

 
עודכן 23:51 26/03/2018

כלי הנשק שהמציא עוזי גל נמכר ביותר מעשרה מיליון יחידות - והגיעו לעשרות מדינות, לקולנוע ואפילו לסצינת ההתנקשות ברייגן • 70 על 70, סדרת הכתבות של הצינור

 
 
 
 
 

רובה הסער האמריקאי M-16 שולט ביד רמה בשדה הקרב הישראלי, אבל לאורך השנים פותחו גם לא מעט כלי נשק כחול-לבן כמו התבור, הנגב והגליל. הזכור מכולם, עם זאת, הוא תת המקלע הקטן, העוזי.

 

התעשייה הצבאית ייצרה עד היום יותר מעשרה מיליון יחידות מכלי הנשק שנקרא על שמו של המפתח עוזי גל. מרביתם נמכרו לעשרות מדינות ברחבי העולם, שעד היום משתמשות בו.

 

ההמצאה הישראלית הקטנטנה, שאגב סבלה מלא מעט בעיות, הגיעה לצבאות רבים, ובאופן מפתיע גם למסך הקולנוע צורתו הייחודית של העוזי סיפקה לו תפקידי משנה בסרטים של צ'אק נוריס, רייף פיינס ואחרים.

 

 
תת מקלע עוזי
תת מקלע עוזי צילום : צביקה ישראלי, לע"מ
 

וזה עוד לא הכל. השבוע לפני 37 שנים התרחש ניסיון ההתנקשות בנשיא ארצות הברית רייגן. התמונה המפורסמת שכבשה את עמודי העיתונים הראשונים היתה של הסוכן החשאי אוחז בעוזי ומאיים בירי, בזמן שהנשיא שכוב על הרצפה.

 

היום העוזי הוא כבר היסטוריה. צה"ל הוציא אותו לפנסיה כבר לפני 15 שנה, וייצורו הופסק. אבל אין ספק שמקומו בהיסטוריה הצבאית העולמית יישמר לנצח.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.