"דניאל רואה מלמעלה": שבט הצופים הנציח את שמו של חלל צוק איתן

 
עודכן 00:59 24/03/2018

סמ"ר דניאל פומרנץ היה אחד מ-13 חיילי גולני שנפלו ביום ה-13 ללחימה בקיץ 2014. ביום בו נקרא מבנה על שמו, גייסה אמו חיילים ליום של מעשים טובים: "משהו גדול וטוב"

 
 
 
 
 

משהו קטן וטוב: שלוש שנים אחרי נפילתו של סמ"ר דניאל פומרנץ, לוחם ומפקד בגדוד 13 של גולני, במבצע צוק איתן, בשבט הצופים של רמת אפעל שברמת גן החליטו להנציח את הלוחם ולחקוק את שמו במבנה של השבט. היום שנבחר לטקס ההנצחה היה יום המעשים הטובים. אמו של דניאל, אל"מ במיל' ורדה פומרנץ - מי שהייתה קצינת נפגעים בצה"ל במשך שנים רבות, בחרה לגייס את לוחמי הגדוד המשרתים כיום על מנת לשמח את התושבים הוותיקים של האזור.

 

"עשינו משהו קטן וטוב לוותיקי כפר אז"ר ורמת אפעל, כשחיילי גולני ביקרו בבתיהם והעניקו להם שי צנוע - משהו קטן וטוב - ברוחו של דניאל" אמרה ורדה. במהלך ביקור במועדון הוותיקים של כפר אז"ר היא הוסיפה: "שנזכה רק לבריאות ורק לטוב ורק לשמחות".

 

 
המבנה בשבט הצופים ברמת אפעל שנקרא על שמו של דניאל פומרנץ
המבנה בשבט הצופים ברמת אפעל שנקרא על שמו של דניאל פומרנץ צילום : חדשות עשר
 

בהמשך, ליווי החיילים את ורדה לבית הקברות בו נטמן דניאל, שם, סיפרה להם על בנה: "דניאל נולד ב-13 בספטמבר 1993. הוא התגייס במארס 2013, הוא שובץ לגדוד 13. לצערי הוא נהרג ביום ה-13 של צוק איתן, ובאותו לילה נהרגו 13 לוחמים מגולני. יום המעשים הטובים גם הוא חל ב-13 (במארס) - היום בו קראו לשבט הצופים ברמת אפעל על שמו של דניאל".

 
דניאל פומרנץ ז"ל, שנהרג במבצע צוק איתן בעזה
דניאל פומרנץ ז"ל, שנהרג במבצע צוק איתן בעזה צילום : רפרודוקציה
 

בערב, בטקס חניכת שם המבנה בשבט על שמו של סמ"ר פומרנץ, אמרה אמו כי "אם הוא היה יודע שקוראים את השבט על שמו - הוא היה מת פעם שנייה". היא הוסיפה בנאומה בפני באי הטקס כי עצם היותם שם, "זו הדרך שלנו להודות ללוחמי גולני ששומרים עלינו כאן, שם ובכל מקום". ורדה הוסיפה לסיכום: "דניאל רואה מלמעלה, הוא יודע שנעשה פה כרגע משהו גדול וטוב".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.