"הווידוי עורר גל": אושרת קוטלר נבחרה לאחת ממובילות ה-Me Too

 
עודכן 01:29 08/03/2018

עיתון ה"וושינגטון פוסט" רב החשיבות בחר במגישת חדשות עשר לאחת מחמש מובילות המחאה נגד הטרדות מיניות: "הסיפור שלי הוא דבר שכל אחת נתקלה בו בחייה מתישהו לאורך הדרך"

 
 
 
 
 

עיתון ה"וושינגטון פוסט" בחר בתחילת השבוע במגישת חדשות עשר, אושרת קוטלר, כאחת מחמש מובילות מחאת ה-"Me Too". "האמת, קצת קטנתי ואני לא אומרת בהצטענות מזוייפת. יש נשים ועיתונאיות שפעלו בוודאי הרבה יותר ממני למען הנושא, אבל משום מה דווקא הווידוי הזה שלי בחדשות עשר במסגרת הדיון הצליח לעורר גל עצום של תגובות", אמרה קוטלר בראיון לתוכנית "הצינור" עם טל ברמן.

 

לדבריה, "אולי דווקא בגלל שהסיפור לא דיבר אפילו על הטרדה מינית, אלא במין דבר שכל אחת נתקלה בו בחייה מתישהו לאורך הדרך. בהצעה של - בואי תעבדי אצלי, אבל בדרך תעשי עוד כמה דברים. לכן זה אולי התפוצץ ככה".

 

לטענת קוטלר במהלך הראיון שלה לעיתון היוקרתי לא דנו עמה באלכס גלעדי, שהוא דמות מוכרת בארה"ב - חבר בוועד האולימפי ובגן נשיא ברשת NBC לשעבר. "דיברו איתי יותר על העניין העקרוני. כל הסיפור עם גלעדי נמצא במשפט, הוא תובע אותי בחוצפתו. הייתה מבחינתם יותר התייחסות להשפעה שהייתה לזה על החברה הישראלית ולשמחתי היה לזה רעש מאוד גדול".

 

 

בווידאו: וידויה של אושרת קוטלר - "קיבלתי הצעה מגונה מאלכס גלעדי, מנכ"ל 'קשת' לשעבר"

 

 

בידיעה ב"פוסט" נתנה קוטלר מספר דוגמאות לפניות של נשים שניגשו אליה לאחר הווידוי בחדשות עשר. לדבריה, "זה נורא מרגש. הגל הראשון של התגובות הקשות של חוסר אמון וזלזול, ממש פגעו בי אישית כי אני מגישת חדשות 25 שנה, אז מה, פתאום התחלתי לשקר? כשפתאום הגיעו הנשים הצעירות האלו והרבה מאוד גברים זה באמת היה כמו שמן בעצמות כי זו הייתה חוויה מאוד קשה".

 

עוד סיפרה קוטלר לוושינגטון פוסט כי אביה אמר לה לאחר הפרסום שהוא "לא הוסיף לה כבוד" ומספרת כי זה היה מאוד קשה לשמוע את זה ממנו. "הייתי בשוק. אבא שלי הוא ליברל, הוא גידל אותי לעצמאות לקריירה, הוא היה הראשון שדחף אותי, בטח לקריירה עיתונאית, ופתאום לקבל את הטקסט הזה ממנו זה היה הפתעה גדולה".

 

לדבריה, שוויון בין המינים הוא אפשרי, אך יש עוד הרבה עבודה בדרך לשם. "לפני 5-4 שנים הייתי אומרת שאין שום בעיה - יש הרבה נשים בעמדות מפתח, נשים עושות הכל. אבל לפני 4 שנים נפל לי האסימון שאני חיה בבועה, כי יש עוד המון מה לעשות. המהפכה הפמיניסטית החלה לפני 100 שנה, אני חושבת שעוד 20-10 שנה נהיה, בעולם המערבי, במקום אחר לגמרי".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.