תיק 4000 - פרסום ראשון: ניר חפץ חשוד שמחק מסרונים מפלילים

 
עודכן 21:24 26/02/2018

המשטרה חושדת שחפץ מחק הודעות הקושרות בין הסיקור המיטיב לרה"מ בוואלה להטבות שניתנו לבזק. חשד נוסף שעלה הוא שאלוביץ' וחפץ תיאמו גרסאות עם התפוצצות הפרשה

 
 
 
 
 

פרסום ראשון: ניר חפץ חשוד שניסה למחוק מסרונים המקשרים בין סיקור מיטיב לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה, להטבות שניתנו לבזק.

 

כמו כן, חושדת המשטרה כי חפץ ושאול אלוביץ' ניסו לתאם גרסאות עם התפוצצות הפרשה. פרקליטי החשודים ככל הנראה לא מתכוונים לוותר ולהגיע עד לבית המשפט העליון.

 

 

 
ניר חפץ( ללא קרדיט)
ניר חפץ( ללא קרדיט) צילום : ללא קרדיט
 

למרות בקשת הסנגורים של יועץ התקשורת, ניר חפץ, ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', לשחררם על רקע פרשת המסרונים שנחשפה בחדשות עשר, השופט עלא מסארווה החליט היום (שני) להאריך את מעצרם של החשודים בפרשת 4000. מעצרם של אלוביץ' וחפץ הוארך בשישה ימים ומעצרו של אלי קמיר בשלושה ימים.

 

בדיון הארכת המעצר חזר השופט מסארווה על בקשת הסנגורים בעקבות חשיפת ההתכתבות בין השופטת לנציג הרשות ניירות ערך, בטענה לתיאום מוקדם. על כן, לדבריו, "לאור הנסיבות החריגות בחנתי בעצמי את התשתית הראייתית, עיינתי בה וכן בחומרים שהוגשו לבית המשפט. מדובר בחומרי חקירה רבים". לטענתו, "קשה להמעיט בחומרת הפרשה, אבל החשש הסביר משיבוש חקירה עלה לפני גל המעצרים הנוכחי".

 

 
שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ' צילום : ללא קרדיט
 

עוד הוסיף השופט מסארווה כי "כידוע, בעבירות מסוג זה קיים חשש מותנה לשיבוש, דבר שיצא אל הפועל. החשודים שנותרו במעצר הם המרכזיים שנמצאים בלב הפרשה. איני מתעלם מטענות החשודים מתנאי מעצר קשים, אולם האינטרס הציבורי מול האמת. שחרור החשודים עלול לפגוע בחקירה. בסופו של יום, אם נפלו פגמים בהליך המשפטי, על בית המשפט לקבוע אם ניתן לשחררם לחלופת מעצר. כרגע לא ניתן לעשות זאת".

 

בדיון להארכת מעצרו, אמר חפץ כי יש לו "רק מילים של הערכה לבית המשפט, אך הוא לא ידע שהמשטרה פשוט עבדה עליו בעיניים". לדבריו, "נשאלתי אולי 4-3 שאלות טכניות בנוגע לפרשה 1270, ואם לא היו פרסומים בתקשורת בכלל לא הייתי יודע במה אני חשוד. החשדות ב-1270 הם לפחות חמורים כמו בתיק 4000, זה בראון-חברון 2, ובכל זאת שוחררתי כבמטה קסם והכל התפוגג לו".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.