"הצפרדע הבודד בעולם" מחפש זיווג - בטרם ייכחד לחלוטין

 
עודכן 01:10 12/02/2018

הארגון הגלובלי לשימור חיות בר פרסם הודעת שידוך עבור רומאו, צפרדע בוליביאני יחיד מסוגו, שזקוק לבת זוג על מנת להתרבות ולהציל את המין שלו. "אנחנו לא מאבדים תקווה"

 
 
 
 
 

בוולנטיינ'ס דיי, יום חג האהבה הבין-לאומי, אנשים רבים ברחבי העולם מחפשים לעצמם זוגיות או כל סוג שהוא של קשר רומנטי. לקראת החג הנוכחי, שייערך ביום רביעי הקרוב, מי שזקוק לקשר הוא דווקא צפרדע.

 

במקרה של רומאו, צפרדע בוליביאני מזן שואנקאס שהוא גם היחיד מסוגו בעולם, היעדר זוגיות עלולה להכחיד את המין שלו. רומאו, שחי במוזיאון להיסטוריה של הטבע בקולומביה, מוגדר כרווק ללא ילדים מזה עשר שנים, דבר שמותיר לו חמש שנים במציאת בת זוג שתעזור לו להתרבות, כיוון שצפרדעים מסוגו חיים 15 שנה בלבד.

 

 
הצפרדע רומאו
הצפרדע רומאו צילום : מתיאס קריאגה, Global Wildlife Conservation
 

כחלק ממציאת השידוך, הארגון הגלובלי לשימור חיות בר פרסם מודעה עם תמונת הצפרדע באתר ההכרויות "Match", שם נכתב כי הארגון מגייס כסף על מנת למצוא בת זוג לרומאו הבודד.

 

"אנחנו לא רוצים לאבד תקווה" אמר ארתורו מונוז, מדען שעובד עם ארגון השימור. "אנו ממשיכים לקוות כי צפרדעים אחרות נמצאות שם, כדי שנוכל להקים תוכנית הרבייה לשימור והצלת המין הזה".

 

אם רומאו ימות לבד וללא ילדים, הוא ילך בעקבותיו של "ג'ורג' הבודד", צב מסוג גלאפגוס שמת בשנת 2012, והכחיד את מה שנשאר מהמין שלו.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.