הודו מעדיפה בנים: אוכלוסיית הנשים הצטמצמה בעשרות מיליונים

 
עודכן 03:17 06/02/2018

לפי מחקר ממשלתי שנעשה במדינה האסייתית, 63 מיליון בנות נעלמו מהסטטיסטיקה בעשורים האחרונים, עם יחס של 943 נשים על 1,000 גברים • חשבון פשוט

 
 
 
 
 

"חשבון פשוט": על פי נתונים של ממשלת הודו 63 מיליון בנות נעלמו מהסטטיסטיקה בעשורים האחרונים, כ-2 מיליון בשנה. האוכלוסיה ההודית הולכת ונוטה לכיוון הגברי, עם יחס של 943 נשים על 1,000 גברים כיום.

 

זה מתחיל כבר בהיריון. הפלות רבות נעשות לאחר שההורים מגלים שמדובר בנקבה. מפני שזה לא חוקי, הן נעשות לרוב בסתר. על כל 100 לידות של בנות יש 107 לידות של בנים. בנתונים שפרסמה ממשלת הודו נמצא גם ש-55% מהמשפחות בהודו ממשיכות להוליד עד שנולד בן. זה מייצר הגדרה חדשה - "בנות לא רצויות" שבאו לעולם בניסיון להביא בן. בהודו מעריכים שיש כיום לפחות 21 מיליון בנות כאלה. אותן בנות סובלות מהזנחה בריאותית, תזונה לקויה וחינוך ירוד ביחס לבנים.

 

 
הנשים בהודו נעלמות מהסטטיסטיקה
הנשים בהודו נעלמות מהסטטיסטיקה צילום : רויטרס
 

המחקר הממשלתי מצא גם כי בכפרים ישנה תופעה של הריגת תינוקות ממין נקבה, בנות פחות משנה. חלק מהשיקול הוא כלכלי. מסורות כמו ירושה שעוברת רק לבנים ותשלום נדוניה יקרה מאוד על הבנות, עדיין רווחות בהודו.

 

לכך צריך להוסיף את תרבות האונס בהודו, שעומדת על 309 אלף מקרים בשנה. לפני 3 שנים יזם ראש הממשלה, נרנדרה מודי תוכנית בשם "להציל בנות, לחנך בנות", כי להילחם בהפלות ולשפר את התנאים שבנות מקבלות. השפעות התוכנית עוד לא ניכרות בשטח. על פי התחזיות ב-2025 הודו אמורה להפוך למדינה המאוכלסת בעולם, והיא תעשה את זה בלי מיליוני בנות שנעלמו מהסטטיסטיקה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.